למי מגיע החזרי מס? – כל הסיבות לזכאות להחזרי מס

רבים מאזרחי ישראל ככל הנראה יהיו זכאים להחזרי מס, אך לא ידעו זאת ולא ידעו איך לנצל את הזכאות הזאת. ריכזנו עבורכם את כל המידע שתצטרכו לדעת על החזרי מס, איך עושים את זה ולמי זה מגיע.

תוכן עניינים

קרדיט תמונה: https://pixabay.com/

מה זה החזרי מס?

תשלום המס מחושב בצורה של הערכה שנתית של רמת ההשתכרות. עבור שכירים, מופרש משכרם בכל חודש תשלום מס לפי הערכת רווח שנתית של המשכורת. כאשר מדובר בעצמאים, הם ישלמו מעין מקדמה למס הכנסה לפי הערכה של ההכנסה השנתית שלהם, ובמידת הצורך ישלימו את תשלום המס בסוף השנה. היות ומדובר בהערכה שנתית, יתכן ותשלמו מיסים גבוהים ממה שהייתם אמורים לשלם, וכאן נכנס נושא החזר מס. החזרי מס הם למעשה תשלום על כספכם שמגיע לכם בחזרה, במידה ושילמתם יותר מידי. הדבר נובע גם מכך שההערכה השנתית אינה מתחשבת בשינויים בחיים אשר עלולים להשפיע על תשלום המס שלכם. כך למשל אם חוויתם פיטורים או החלפתם עבודה, אם התגרשתם או נולד לכם ילד למשפחה – תהיו זכאים להטבות מס אשר לא יחושבו בתחילה, ואז תוכלו לקבל החזרים על מה שמגיע לכם. 

איך אדע אם מגיע לי החזרי מס?

על מנת לדעת אם אתם זכאים להחזרי מס, תצטרכו לעשות בדיקת זכאות להחזרי מס. מדובר בבדיקה פשוטה ומהירה יחסית אשר תעזור לכם להבין האם אתם זכאים להחזרי מס. לצורך הגשת בדיקת הזכאות, תצטרכו להמציא מסמכים שונים ולהגישם לפקיד השומה. הבדיקה אומנם פשוטה אך הגשת המסמכים יכולה להיות מורכבת, ואתם עלולים לטעות באופן ההגשה שלכם. הגשה לא נכונה של המסמכים יכולה לגרום לכך שתפסידו כסף רב שמגיע לכם. על כן, מומלץ להיעזר בחברות מקצועיות בעלות מומחיות בתחום החזרי המס אשר יוכלו ללוות אתכם ולעזור לכם לקבל את כל הכספים שמגיעים לכם. כך למשל אם תבחרו לעשות תהליך החזר מס עם טקס שירותים פיננסים, הם יוכלו באמצעות המומחים שלהם לדאוג שהתהליך יהיה פשוט, קל ומהיר עבורכם, ושתקבלו את כל מה שמגיע לכם.

איך להגיש בקשה להחזרי מס?

את הבקשה להחזרי מס תצטרכו להגיש לפקיד השומה המתאים, בצירוף המסמכים הרלוונטיים. לרוב ניתן להגיש את הבקשה בצורה דיגיטלית אך יתכן ותצטרכו ללכת בעצמכם למס הכנסה. במידה ובחרתם להיעזר בחברה מקצועית, תוכלו להיות שקטים שהם יעזרו לכם בהגשת הבקשה ואף יגישו אותה בשמכם ולא תצטרכו לדאוג לכך. חשוב לקחת בחשבון שניתן להגיש בקשה להחזר מס עד שש שנים אחורה בתום שנת המס המבוקשת. כך שכדאי לדאוג להגיש בזמן על מנת לא לאבד כסף שמגיע לכם. 

למי מגיע החזר מס?

זכאות להחזר מס יכולה לנבוע מסיבות שונות, אך בעיקר משינויים ברמת ההכנסה או בהוצאות. כך למשל, אדם אשר חווה פיטורין במהלך השנה, חיילים משוחררים, סיום לימודים אקדמאים או מישהו אשר הכנסתו נפגעה וירדה, יוכל להיות זכאי להחזרי מס. כמו כן, שינויים בחיים המשפיעים ומגדילים את ההוצאות יכולים גם הם להביא לכך שתזכו להחזרי מס. לכן, אירועים משמחים כמו לידה יכולים לזכות אתכם בהחזרי מס או שתוכלו להיות זכאים לקבל החזר מס על שוק ההון. הדבר נובע מכך שבתשלום המס השנתי שלכם הנסיבות הללו עלולות שלא להיות מגולמות.

איך אוכל לקבל את הכסף שמגיע לי?

על מנת לקבל את הכסף שמגיע לכם ממס הכנסה, יש להגיש בקשה לכך. גם כאן חברות מקצועיות יוכלו לעזור לכם ולהבטיח שתקבלו את כספכם במהירות ובצורה קלה.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

שיתוף

לקבלת הצעה לפתיחת קופת גמל להשקעה וקרן השתלמות

עצמאים מתחילים?

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על לעשות כסף!

קיילי ג'נר הון
כסף בגיל צעיר

שלושה מליונרים צעירים שעשו את הונם בעצמם: מה הם עשו ומה אפשר ללמוד מהם?

מה משותף לכוכבת ריאליטי, צעיר מחיפה שירד מהארץ ובן למשפחת מהגרים בארה"ב? שלושה סיפורים על צעירים שעשו את הונם בתחילת שנות העשרים לחייהם בשלוש דרכים שונות ויכולים ללמד אותנו על הדרך לצבור הון.

המשך קריאה »

חינם! 17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.

נושאים עיקריים

לקריאה נוספת

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים

קבלו פרק בחינם מתוך הספר חצי מליון ש"ח עד גיל 35 שבכתיבה בימים אלו!

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם. את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.