כל מה שרציתם לדעת על הפריחה של חברות יוניקורן

תוכן עניינים

לא סתם ישראל נקראת אומת הסטארט אפ ולא סתם בישראל יש כל כך הרבה חברות הייטק שפורחות וצומחות. חברות כמו וויקס, וויז, סניטנל וואן, צ'ק פוינט, ועוד הן חברות בינלאומיות מצליחות מאוד והן מביאות צמיחה עצומה למשק הישראלי. אי אפשר להתעלם מן הפריחה של חברות יוניקורן ואין ספק כי בישראל יש הרבה מאוד חברות יוניקורן.

אז מה הן חברות יוניקורן? אלו חברות אשר השווי שלהן הוא מעל מיליארד דולר ובישראל יש מספר חברות כאלו. למעשה ניתן לומר כי ביחס לאוכלוסייה בישראל יש הכי הרבה חברות יוניקורן וזה מלמד הרבה על ההייטק הישראלי. עליכם להבין כי המשק הישראלי כולו מרוויח מחברות אלו ויש להן השפעה עצומה על הכלכלה הישראלית וזאת מכיוון שכל חברה כזאת מעסיקה ספקים ועובדים וכך העושר מחלחל לכלל המשק הישראלי ולא נשאר רק אצל מתי מעט.

האם יש בועה בשוק ההייטק?

אי אפשר לדבר על הפריחה של חברות יוניקורן ולא לשאול האם אין בועה בשוק ההייטק הישראלי? אם כן עליכם להבין כי אין כיום בועה בשוק אלא פשוט הרבה כסף חופשי שמסתובב עקב המצב המאקרו כלכלי בישראל ועקב הריביות הנמוכות בעולם. 

יש לציין כי גם לקורונה השפעה על הפריחה של חברות היוניקורן וזאת מכיוון שהיא עודדה קניות באונליין וחברות רבות בישראל פעילות באונליין. נראה כי שוק ההייטק הישראלי ימשיך לשגשג וידחוף את הכלכלה הישראלית קדימה כפי שהיה בחמש השנים האחרונות. כמובן שצריכים להיות עם היד על הדופק ולוודא כל הזמן שאין בועה בהייטק כמו בשנת 2000 אך כרגע זה לא המצב.

מה הם האתגרים של חברות ההייטק בישראל?

הפריחה של חברות יוניקורן הביאה עמה גם מספר קשיים לחברות בישראל. הקושי הגדול ביותר של חברות הייטק ובטח של חברות יוניקורן הוא לגייס כוח אדם איכותי. כך אפשר לראות כי חברות יוניקורן רבות פתחו בקמפיינים לגיוס עובדים ופרסמו זאת בשלטי חוצות וזה מלמד אותנו על הבעיה שיש בשוק זה.

אתם חייבים להבין כי אם לחברות לא יהיה די כוח אדם איכותי בישראל הן פשוט יעזבו את הארץ ואז כל הכלכלה הישראלית תיפגע. לכן זהו התפקיד של הממשלה לדאוג לכך שלא יחסרו עובדים בהייטק וזה צריכה להיות משימה שכל משרדי הממשלה לוקחים בה חלק בכדי להצעיד את הכלכלה הישראלית קדימה.

איך אוכל להשתלב בהייטק?

עליכם לדעת כי כל אדם יכול להשתלב בהייטק וליהנות מן הפריחה של חברות יוניקורן. כל מה שאתם צריכים לעשות זה ללמוד תואר במדעי המחשב או לחלופין ללמוד תואר במנהל עסקים ולדעת אנגלית ברמה גבוהה. הביקוש לעובדים הוא עצום והמשכורות בשמיים ולכן כה כדאי להשקיע בלימודים ולהשתלב בתעשייה זו.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

שיתוף

לקבלת הצעה לפתיחת קופת גמל להשקעה וקרן השתלמות

עצמאים מתחילים?

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על לעשות כסף!

ניסוי המרשמלו
כסף בגיל צעיר

נאום הגנה על ילדי המרשמלו

ניסוי המרשמלו הוא ניסוי מוכר על דחיית סיפוקים אצל ילדים. לאורך זמן הניסוי הראה שהילדים שלא אכלו את המרשמלו וידעו לדחות סיפוקים – היו מוצלחים יותר. רעות גזבר יוצאת להגנת הילדים שאכלו את המרשמלו

המשך קריאה »
מם השקעות
להגדיל הכנסות

אסטרטגיית ההשקעות שלנו

כל משקיע עם פז"ם של שבוע יגיד לכם שכדי להשקיע צריכה להיות לכם "אסטרטגיית השקעה", ושצריך "להיצמד לאסטרטגיה". אבל מה זה אומר בכלל ואיך מגבשים אחת?

המשך קריאה »

חינם! 17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.

נושאים עיקריים

לקריאה נוספת

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים

קבלו פרק בחינם מתוך הספר חצי מליון ש"ח עד גיל 35 שבכתיבה בימים אלו!

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם. את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.