לקום מהקרשים: מפפראצי בפרצוף חבול ועד להפיכתה לזמרת העשירה בעולם

כשהחיים מורידים אותך לקרשים, את יכולה לקום. ב-2009 ריהאנה עברה אירוע אלימות שהעולם לא שוכח לה. היא קמה מהקרשים נהיתה אפילו יותר מצליחה, והפכה לזמרת העשירה בעולם.

תוכן עניינים

מה היה

בתשעה בפברואר 2009 בכותרות במדורי הסלבס הופיעה התמונה של ריהאנה בת ה-20. במקום איפור, חיוך והצלחה העיניים שלה היו עצומות והפנים נפוחים וחבולים. בשבעה בפברואר, ערב לפני טקס הגראמי בו היתה מועמדת לשלושה פרסים, בן זוגה דאז, כריס בראון, הכה אותה במכונית אחרי ריב ביניהם ועזב אותה בצד הכביש והתמונה שלה חבולה הודלפה לתקשורת.

בראון היה אז בן 19. היתה לו היסטוריה של עבירות אלימות קודמות והוא סיפר שגדל עם אבא חורג שהכה את אמו. בראון נעצר, קיבל צו הרחקה נגזרו עליו עבודות שירות, יעוץ לאלימות במשפחה וחמש שנים על תנאי. 

בראיון לאופרה ווינפרי ב-2012 אמרה ריהאנה שהיא סולחת לבראון, אחרי שהבינה שלסלוח לו הוא לא מעשה של חולשה אלא להיפך. אחד הדברים שריהאנה עשתה כחלק מתהליך הסליחה, היה "ללכת למקור" ולהתפייס עם אבא שלה, שהיה בן זוג נוראי לאמא שלה, אבל אבא מעולה עבורה.

ב-2012 ריהאנה ובראון חזרו לפרק זמן קצר, הוציאו דואט בשם "Nobody's Business", ונפרדו שוב. 

בשנים שלאחר מכן לא היו דיווחים בתקשורת על ההחלמה של ריהאנה. לא על הפרעות דחק פוסט-טראומטיות, לא על פגיעה עצמית ולא על סימפטומים אחרים שעשוים לפתח אנשים שחוו אלימות. אולי משום שלא היו, ואולי משום שריהאנה החליטה לא לשתף ולפרסם אותם.

בראיון למגזין וניטי פייר מ-2015 ריהאנה נשאלה האם תמיד תהיה "נערת פוסטר של אלימות במשפחה". היא אמרה שהיא מרגישה שהתקשורת מכריחה אותה לחיות את האירוע הזה שוב ושוב ושהיא לא הבינה עד כמה מענישים את הקרבן: "זה בעבר, אני לא רוצה להגיד 'תתגברי על זה' כי זה דבר רציני מאוד ועדיין רלוונטי. זה עדיין אמיתי. הרבה נשים, הרבה נערות צעירות, עדיין עוברות את זה. וגם הרבה נערים צעירים. זה לא משהו לטאטא מתחת לשטיח אז אני לא יכולה פשוט לבטל את זה כאילו לא היה כלום או לא לקחת את זה ברצינות. אבל בשבילי, ובשביל כל מי שהיה קרבן של אלימות במשפחה, אף אחד לא רוצה לזכור את זה. אף אחד אפילו לא רוצה להודות בזה. אז לדבר על זה ולהגיד את זה פעם אחת, לא כל שכן 200 פעם, זה 'אני צריכה להיענש על זה?'. זה לא יושב עלי טוב".

אפשר לקרוא את החלק בראיון בו היא מדברת על כריס בראון באתר ה-BBC

יש דברים שלא נעלמים. ב-2018 סנאפצ'ט שאלו את הגולשים אם הם מעדיפים "להוריד לריהאנה סטירה" או "להחטיף לכריס בראון אגרוף". ריהאנה כתבה בחשבון האינסטגרם שלה בתגובה "עכשיו, סנאפצ'ט, אני יודעת שאתם כבר יודעים שאתם לא האפליקציה האהובה עלי, אבל אני מנסה להבין מה היתה הפואנטה בעניין הזה. אני אשמח לקרוא לזה בורות, אבל אני יודעת שאתם לא כל כך מטומטמים!", מחקה את האפליקציה, וסנאפצ'ט איבדו 800 מליון דולר משוויים..

ריהאנה שווי
ריהאנה כפי שהופעה בפורבס ב-2019

איפה היא היום

ריהאנה של היום היא הבעלים של חברת Westbury Road, שרכשה את הזכויות לשירים שלה שיצאו בעבר והיו שייכים לחברות תקליטים אחרות. כך היא הפכה  לבעלים של השירים שלה וכל התמלוגים על השימוש בהם מגיע אליה. למקום הזה שואפים מוזיקאים רבים שחולקים את התמלוגים של השירים שלהם על חברות התקליטים.

הפרט הכלכלי המרשים ביותר לגביה הוא היותה המוזיקאית העשירה בעולם, בעיקר בזכות המותג Fenty Beauty – מותג האיפור והאופנה שנמצא בבעלות משותפת שלה ושל תאגיד LVMH . ביוני 2019, מגזין פורבס, מהמגזינים הפיננסיים המובילים בעולם, העריך את הונה ב-600 מליון דולר. לשם השוואה, הזמרת הבאה אחריה ברשימה היא מדונה, המבוגרת ממנה ב-30 שנה, שהונה הוערך ב-2019 ב-570 מליון ש"ח.

לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

ליאור שפירא

מקדמת אתרים בגוגל (SEO), קוראת עיתונות כלכלית מגיל 14, מנהלת עסק ומשק בית. מאמינה בתכנון קדימה ושעבודה נועדה לשרת את אורח החיים שאנחנו רוצים, ושמחה שיש לאנשים יותר כסף פנוי.

איך אנחנו יכולים לעזור לך לעשות כסף?

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על לעשות כסף!

עידן וליאור נוודים דיגיטליים
נוודים דיגיטליים

נוודים דיגיטליים, מבוא

עידן ואני לא כבולים למשרד, אין לנו ילדים. אנחנו יכולים לגור ולעבוד מכל מקום. שבועיים פה, חודש כאן. בואו נראה אם הרעיון הזה ישים או שהוא נשמע טוב רק בתיאורה.

המשך קריאה »

להרשמה לקבלת פוסטים חדשים

נושאים עיקריים

לקריאה נוספת

איך לא לעשות כסף
כסף בגיל צעיר

סימני אזהרה: איך (לא) לעשות כסף

כסף קל ומהיר נראה מוש, אז באתי להוריד וללמד לזהות הצעות מפוקפקות, הונאות ופירמידות שכדאי לחקור עוד – ולחסוך לכם כסף, כאב לב ואת התחושה המבאסת שיצאתם אידיוטים.

קריאה נוספת >>
שוק המניות ברידה
להגדיל הכנסות

איך לנהל תיק השקעות?

"בהשקעה רבת שנים אין חובה להישאר עם אותן אחזקות. כמו שמעטים מי שקונים נכס נדל"ן אחד ונשארים איתו לכל החיים". איך לנהל תיק השקעות בשוק ההון ולהישאר רווחיים?

קריאה נוספת >>