Podcash

סקירה על פודקאש, פודקאסט על יזמות וכסף של דני גדייב
podcash

אורך פרק: 50-60 דקות
עוסק ב: יזמות, השקעות ודיגיטל
במשפט אחד: יזמים ומשקיעים שמספרים איך הם עשו את זה.
שפה: עברית
אתר הפודקאסט: Podcash

"פודקאש" (Podcash) הוא פודקאסט על יזמות, השקעות ופיננסים, ומנחה אותו דני גדייב מהומייגאד – השכלה פיננסית לצעירים.

אני עוקבת אחרי הפעילות של דני גדייב כבר כמה שנים, מאז 2019. הוא בן לעולים מבריה"מ וכמו הרבה אנשים שעוסקים בתחום הזה היום – הוא מספר שגדל בלי השכלה פיננסית. היעדר ההשכלה הפיננסית והמצב הכלכלי בבית הם המוטיבציה שלו להעביר את הידע הלאה.

בשנים האלו דני התרחב ממיזם אחד קטן (הומייגאד) לפודקאסט, המיזם שלו גדל והוא כותב שהוא שותף במיזמים נוספים. האמת? מרשים. (ולא, אנחנו לא מכירים, אני מסתכלת עליו בהערכה מהצד)

מה יש בפודקאסט

בפודקאסט דני מראיין אנשים מוצלחים שיודעים על מה הם מדברים: נווד דיגיטלי, יזמת קהילות, משקיעים ויזמים – שיספרו מה הם עושים, איך הם עשו ואיך אפשר גם ומעבירים את הידע הזה הלאה. שימו לב לסופרלטיבים המחמיאים של חלק מהדוברים: "מהמוכשרים בישראל", "מהבולטים בארץ", "מהמובילים והמעניינים" וכו' – על אנשים שחלקם מוכרים בנישות שבהן הם פועלים וחלקם פחות. זה עניין של סגנון ושל אנשים שאין להם את הפריווילגיה להיות צנועים, אבל כשאני קוראת תיאור כזה – אוטומטית מתרוממת לי גבה. לשמחתי, לא כל הדוברים קיבלו (או יותר סביר: חילקו לעצמם) תיאורים מפוצצים.

כדאי לשים לב שהאנשים לא מתראיינים רק מטוב ליבם. אצל עצמאים זה נקרא "להתבסס כאוטוריטה". הרבה מהמרואיינים אני מכירה מהפעילות שלהם ברשתות: בלוגים, אתרים ומיזמי אינטרנט אחרים שהם עושים. הראיונות בפודקאסטים האלו עוזרים להם גם להתמצב בתור אנשים שיודעים על מה הם מדברים ולהגדיל את השם שלהם. זה כמובן לא דבר רע, אבל כדאי לשים לב שזה לא אלטוריזם גמור. היתרון בזה הוא שהשם שלהם תלוי באמינות של מה שהם אומרים, ולכן אני רוצה להאמין שהם מקפידים על מידע אמין ורלוונטי.

למרות ההערה הזאת על הסופרלטיבים, התוכן שווה האזנה. המרואיינים הם בסוף אנשים מעניינים שיודעים לספר את הסיפור שלהם, דני מתעניין במרואיינים שלו, והעריכה נחמדה. חסרה לי קצת מוזיקת רקע ("תפאורת אודיו"), אבל מעניין שם. לא כל הפרקים עניינו אותי באותה מידה. יש נושאים שקורצים לי יותר ויש כאלה שקורצים לי פחות ודילגתי עליהם.

פרקים נבחרים

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

ליאור שפירא

מקדמת אתרים בגוגל (SEO), קוראת עיתונות כלכלית מגיל 14, מנהלת עסק ומשק בית. מאמינה בתכנון קדימה ושעבודה נועדה לשרת את אורח החיים שאנחנו רוצים, ושמחה שיש לאנשים יותר כסף פנוי.

איך אנחנו יכולים לעזור לך לעשות כסף?

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על לעשות כסף!

קיילי ג'נר הון
כסף בגיל צעיר

שלושה מליונרים צעירים שעשו את הונם בעצמם: מה הם עשו ומה אפשר ללמוד מהם?

מה משותף לכוכבת ריאליטי, צעיר מחיפה שירד מהארץ ובן למשפחת מהגרים בארה"ב? שלושה סיפורים על צעירים שעשו את הונם בתחילת שנות העשרים לחייהם בשלוש דרכים שונות ויכולים ללמד אותנו על הדרך לצבור הון.

המשך קריאה »
ניסוי המרשמלו
כסף בגיל צעיר

נאום הגנה על ילדי המרשמלו

ניסוי המרשמלו הוא ניסוי מוכר על דחיית סיפוקים אצל ילדים. לאורך זמן הניסוי הראה שהילדים שלא אכלו את המרשמלו וידעו לדחות סיפוקים – היו מוצלחים יותר. רעות גזבר יוצאת להגנת הילדים שאכלו את המרשמלו

המשך קריאה »

להרשמה לקבלת פוסטים חדשים

נושאים עיקריים

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

לקריאה נוספת

150 משכורות הרצאה על כסף
פודקאסטים על כסף

150 משכורות

הרצאה בת כשעתיים ביוטיוב, שאפשר לשמוע כפודקאסט, שהיא מבוא מקיף ונגיש לעולם המשכנתאות.

קריאה נוספת >>