משכון זהב – המדריך לממשכן המתחיל

צריכים כסף מזומן והבנק לא מאשר לכם הלוואה? רוצים לקבל הלוואה בלי ריבית משוגעת? כל מה שאתם צריכים זה פריטים מזהב וכאן תקבלו את המדריך המלא על משכון זהב!

תוכן עניינים

צורותיו של הזהב

כפי שאתם ודאי כבר יודעים, הזהב יכול להגיע בצורות רבות. זאת, מפני שהוא משמש אותנו לשימושים שונים. לדוגמה, תכשיטים מכל הסוגים, חפצי נוי, מטילים ומטבעות, רכיבים אלקטרוניים והרשימה עוד ארוכה. חלק מפריטים אלו שימשו אותנו בעבר ואילו אחרים נמצאים אצלנו פשוט מפני שהם התגלגלו לידינו ואנו מתקשים לוותר עליהם, גם אם אין לנו כל שימוש בהם.

להפוך זהב לכסף – האפשרות הראשונה

תאמינו או לא, אבל יש שתי אפשרויות, בעזרתן ניתן להפוך את הזהב הלא שמיש לכסף מזומן! האפשרות הראשונה היא מכירת הזהב לקונה זהב. אפשרות זו מציעה לנו את האופציה למכור את הזהב שאנו מחזיקים ולקבל תמורתו כסף מזומן בלי להחזיר את הכסף ובלי לקבל בחזרה את הפריטים שנמכרו.

להפוך זהב לכסף – האפשרות השנייה

האפשרות השנייה היא משכון זהב והיא מאפשרת לנו לתת את הפריטים שיש לנו ולקבל תמורתם כסף מזומן. עד כאן, זה נשמע בדיוק אותו הדבר כמו האפשרות הראשונה. ההבדל הוא, שכאשר מדובר על משכון, מדובר על הלוואה לכל דבר, כשבסופה יש להחזיר את הכסף שניתן ולקבל בחזרה את הפריטים שהועברו אל הקונה.

תהליך משכון זהב

התהליך של משכון זהב דומה בכל מרכיביו לתהליך של מכירת זהב והוא הולך כך: במהלך פגישה המתקיימת בין המוכר – אתם, לבין הקונה. בפגישה זו הקונה יעריך את השווי של הפריטים שהבאתם אתכם וייתן לכם הצעת מחיר. לאחר ההסכמה, תעבירו אליו את הפריטים והוא יעביר אליכם את הכסף המזומן לצד מסמכים לתיעוד כל פרטי עסקת המשכון.

הערכת שווי הזהב

כדי לבצע הערכה של שווי הזהב לקראת משכון שלו יש להתייחס תחילה לשלושה פרמטרים: משקל הזהב, מידת הטוהר שלו וערך המנייה הבורסאית שלו. הערכה זו היא הערכה גסה למדי והיא רלוונטית בעיקר לחפצים כמו מטילי זהב, שהם חפצים בעלי צורה מסוימת ומידת טוהר גבוהה. מן הסתם, בשביל לבצע הערכה יותר מדויקת של רוב חפצי הזהב, יש להתייחס למאפיינים נוספים שלהם ועל כך נרחיב מיד.

הערכה יותר מדויקת

כאמור, כדי לבצע הערכה יותר מדויקת לקראת משכון זהב יש להתייחס לכלל המאפיינים של הפריט. לדוגמה, אם הפריט המדובר הוא תכשיט כזה או אחר, יש להחשיב גם את העיצוב שלו וכמובן, אם יש בו עירוב של מתכות שונות או שיבוץ של יהלומים וכדומה. אם כן, כדי לקבל את ההערכה המדויקת ביותר יש להיפגש עם קונה זהב ולהציג בפניו את הפריטים המדוברים. כך הוא יוכל להעריך את השווי של הפריטים על כלל המאפיינים שלהם.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

שיתוף

לקבלת הצעה לפתיחת קופת גמל להשקעה וקרן השתלמות

עצמאים מתחילים?

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על לעשות כסף!

חינם! 17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.

נושאים עיקריים

לקריאה נוספת

סורל אמור
עולם העבודה
ליאור שפירא

Sorelle Amore Finance

סורל אמור היא יוטיוברית שמתעסקת בכל מה שנוגע לכסף, חופש ומבנים גלובליים. יש לה מאות אלפי מנויים ביוטיוב, היא קצת מופרעת, והערוץ שלה הוא אחד האהובים עלי.

קריאה נוספת >>

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים

קבלו פרק בחינם מתוך הספר חצי מליון ש"ח עד גיל 35 שבכתיבה בימים אלו!

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם. את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.