ההכנסות הפסיביות הכי מעאפנות שלי

אוהבים למכור חלומות על הכנסה פסיבית, אבל בדרך לשם יש המון הכנסות מצ'וקמקות ומצחיקות. הנה טופ ההכנסות הפסיביות המעאפנות שלי:

תוכן עניינים

"הכנסה פסיבית" זה באזז-וורד שחוק. כולנו רוצים לקבל כסף כשאנחנו ישנים ולהרויח באופן שלא קשור ישירות לשעות העבודה שלנו.

יש כל מני הכנסות פסיביות:

  • שכירות מנדל"ן: מגורים או מסחרי, בארץ או בחו"ל, שכירות מנדל"ן הוא אפיק הכנסה פסיבית ותיק ומוכר. רק שבשביל שזאת תהיה הכנסה צריך לסיים את המשכנתא. בשביל שזאת תהיה משכורת צריך כמה נכסים.
  • דיווידנדים: בין אם באמצעות חברה ממשית או מניה שמעניקה דיווידנד. במניות זה דרך כלל 2%-6% משווי האחזקה. על 100,000 ש"ח – תקבלו 200-600 ש"ח פעם עד ארבע פעמים בשנה. זה כסף קטן מאוד, וכדי לחיות על דיווידנדים – צריך הרבה כסף על פני הרבה מניות.
  • עמלת משיווק שותפים: צריך טונות של טראפיק בשביל שזה ישתלם. כבר כתבתי פה ששיווק שותפים בישראל זה להיט קטן מאוד. בגלל שעברית היא שפה עם פחות מ-10 מליון דוברים ואילו אנגלית היא שפה עם מיליארד וחצי דוברים, הכנסה פסיבית בעקבות תוכן בעברית – היא להיט קטן מאוד. אפשר להשקיע בזה שעות, אבל פוטנציאל הרווח פשוט לא דומה.
  • מכירת מוצר: זאת יכולה להיות הכנסה אקטיבית עם המון שעות על מאמצי מכירה ויכולה להיות מכירה פסיבית, באמצעות אתר שפועל.

בדרך לנצנצים, לזוהר ומשקה הקוקוס על הבריכה יש מלא שטויות במיץ שצריך לנפות, והמון שנות עבודה על בניית נכסים. אלו כמה מההכנסות הפסיביות המטופשות שלי, שעות עבודה שמניבות כסף קטן מאוד:

קלישאה של הכנסה פסיבית
בתמונה: דימוי קלישאתי של הכנסה פסיבית

2.90 ש"ח על מימוש זכויות במניה

המניה הראשונה שקניתי היתה מניה של חברת מגוריט. זאת לא היתה החלטה כלכלית מושכלת, אבל זה היה צורך לקנות כבר משהו בשוק ההון במקום לחכות שהכוכבים יסתדרו לי בשורה.

ומגוריט הנפיקה מניות נוספות מאז שרכשתי אותה, והיו לי זכויות לקנות מניות נוספות שלה, מה שנקרא "זכות במניה".

"זכות במניה" היא הזכות לקנות מניות נוספות של החברה – במחיר ידוע מראש. המחיר יכול להיות מחיר גבוה יותר מהמחיר שיהיה ביום המסחר הרלוונטי בבורסה והוא יכול להיות נמוך יותר, אבל אני לא צריכה לנחש מה יהיה המחיר.

כתבתי את הסיפור הזה בהרחבה בפוסט על מימוש זכויות במניה

מכירת נייר ערך מגוריט

והיה גם דיווידנד על סך 10 אגורות, אבל אין לי צילום מסך. אני מחזיקה מניות שלהם כבר 3 שנים – ודיווידנדים חולקו רק פעם אחת.

עמלת שותפים על סך 0.34 אגורות

"קאשבק" זאת דרך לקבל כסף חזרה על קניות שמבצעים. בפוסט שלי שמסביר על קאשבק יש קישוקר שותפים לחברה בשם קאשדו שאומר שכל רכישה של משתמש שנרשם דרכי – לא רק שאותו משתמש מקבל בחזרה חלק מהכסף, גם אני מקבלת על זה עמלה קטנה. זה כמובן לא פוגע בעמלה שלכם, אלא "נוגס" ברווחים של קאשדו.

פעם בכמה ימים אני מקבלת מייל מקאשדו ששמחים לספר לי שקיבלתי עמלה, בדרך כלל על סך פחות מחצי שקל.

והנה ברוך השם כמה אלפי כניסות למאמר אחר כך, אני עומדת על עמלות על סך 61.06 ש"ח שלמים!

צ'ק מאמזון על סך 2.49 דולר

אחת מהדרישות של אמזון היא לציין שאתם שותפים שלה – במקום בולט באתר, למשל בפוטר. שכחתי לציין את זה באחד האתרים שלי שהכנסתי אליו קישור, אמזון שמו לב לפניי וסגרו לי את החשבון. אבל היי, לפחות הם שלחו לי צ'ק על סך כל היתרה. 2.49 דולר.

כשעזבנו את הדירה הצ'ק ישב אצל ההורים ומאז הוא עובר איתי דירות.

לשלוח לי את הצ'ק עד הבית עלה להם יותר ולפדות את הצ'ק הזה היה עולה לי יותר, אז מיסגרתי אותו. ההכנסה הפסיבית הראשונה שלי.

אם בא לכם לעזור לי ואתם גם ככה מתכוונים לקנות משהו באמזון בקרוב – זה הלינק. כל דבר שתקנו ברכישה הזאת יעזור לי.

קצת פחות מעאפן: כ-50 ש"ח בחודש מפרסומות באתר

כמו שבטוח שמתם לב, באתר שלי מופיעות פרסומות. זה נכון באתר הזה וגם בבלוג האוכל שלי "מתכונים לעצלנים", וגם לבלוגים שלי באנגלית. הפרסומות האלה מניבות לי כמה שקלים. אני משתמשת במערכת שנקראת איזואיק, שמניבה קצת כסף מגוגל אדז, אבל כמו שאתם מבינים – מדובר בכסף קטנטן.

פרסומות באתרים בעברית הן כסף קטנטן בגלל כמות הגולשים וגם בגלל כמות המפרסמים – שהופכים קליקים לפחות יקרים מקליקים באנגלית. ובכל זאת, הכסף הזה הוא אינדיקציה לכמות האנשים שנכנסים אלי לאתרים גם בלי לבדוק בגוגל אנליטיקס.

בונוס נחמד: כ-400 ש"ח כל חודש על מכירת קישורים

אנשי SEO (כמוני) יודעים שקישורים הם דרך בלתי-נמנעת לקדם אתרים בגוגל, והדרך הכי קלה להשיג קישורים היא לקנות אותם.

מהאתר הזה ומאתרים אחרים שלי אפשר לקנות קישורים (שיופיעו בעמוד הבית תחת קטגוריית "שיתופי פעולה"), אבל יש לי גם רשת בלוגים פרטית שמורכבת מאתרים שנבנו על דומיינים חזקים יד שנייה. אפשר לקנות אליהם קישורים דרך שתי מערכות. אחת בשם SkyRocket והשנייה Lazy SEO. הם עולים אוטומטית ללא התערבות שלי. כל חודש מגיעים אלי כמה מאות בודדות של שקלים דרך אנשים שקנו קישורים מהמערכת שלי.

לסיכום ההכנסות הפסיביות שלי

כמו שאתם רואים, אני מחבבת את הקונספט של כסף מהאינטרנט, למרות שבעברית זה כסף קטן מאוד.

אפשר להגדיל את האחזקות שלי במניות דיווידנד, אבל כרגע אני בראש של מניות צמיחה – כלומר להגדיל את ההון שלי במניות כמה שיותר – על פני קבלת דיווידנדים.

יש דרכים לקבל כסף באופן שלא קשור לשעות העבודה שלנו גם בלי לבנות אפיקים מצ'וקמקים של הכנסה פסיבית שרק לייצר אותן כאפיק עולה לכן (ישירות או בעלות אלטרנטיבית) יותר משתקבלו.

[עלות אלטרנטיבית = מה הייתם עושים עם הכסף אם הוא לא היה הולך לדבר הזה]

מכירות מוצרים אמנם מצריכות עבודה – אבל אנחנו לא מוכרים את השעות שלנו ולכן המלאי מוגבל פחות. מוצרים יכולים להיות מוצרים פיזיים, דיגיטליים (לא לקהל דובר עברית), שעות עבודה של אנשים אחרים (זה נקרא ניהול עובדים) ועוד. אפשר להעלות תעריפים (כעצמאים) או להצליח לקבל העלאה (כשכירים). אפשר לעשות חלטורות מהצד להגדלת הכנסה.

חלק מהדברים האלו עושה בשביל הכיף, הכסף הוא בעיקר פידבק על הצלחה. אבל תוכן בעברית לא יהיה מה שיגרום לי לעזוב את העבודה. גם ההכנסות הקצת יותר גדולות הן בונוס נחמד שמממן את ההשקעות האלטרנטיביות שלי – אבל אלו אפיקים מאוד קטנים, שיהיה מאוד קשה להגדיל.

יש דרך להרוויח הרבה כסף בהכנסה פסיבית?

בטח. זה פשוט לוקח הרבה זמן והרבה כסף. בניגוד לסיפורים שלי מהפוסט, שהם כסף די קטן.

את בעד לכוון לאפיקים האלה?

אני לא אתנגד לכסף אף פעם. צריך לקחת בחשבון שלא פעם – לייצר את ההכנסה הזאת יעלה לכם יותר כסף משתרוויחו אחר כך פסיבית.

לקריאה נוספת

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

שיתוף

לפתיחת חשבון מסחר באקסלנס טרייד שדורשים את ההון הכי נמוך לפתיחת תיק (20K). אני אשמח שתפתחו אותו דרך הקישור שלי. כשנרשמים דרכי מקבלים, חוץ מכל ההטבות למצטרפים חדשים, גם 100 ש"ח מתנה. להצטרפות

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על לעשות כסף!

חינם! 17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.

נושאים עיקריים

לקריאה נוספת

חסכון לטווח קצר
להגדיל הכנסות
ליאור שפירא

אפיקי חסכון לטווח קצר

אם אתם צריכים תכנית חסכון לשבוע עד שלוש שנים ולא בטוחים במה לבחור, הנה השוואת אפיקים מומלצים לטווח הקצר לפי פרמטרים: ריבית, נזילות, עמלות ומיסים ונוחות הפקדה

קריאה נוספת >>

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים