Kosher Money – אמריקאים אורתודוקסים מדברים על כסף

Kosher Money הוא פודקאסט (באנגלית) על כסף. הוא פונה ליהודים אמריקאים אורתודוקסים ולאנשים שמתעניינים בהם. הוא עוסק בעסקים, משפחה, יזמות ונושאים שקשורים לחיים שלהם.
קושר מאני פודקאסט

אורך פרק: שעה-שעה וחצי
עוסק ב: כסף, עסקים ויהודים בארה"ב
מיועד ל: יהודים אמריקאים אורותודוקסים, ואנשים שמתעניינים בהם.
שפה: אנגלית
אתר הפודקאסט: Kosher Money Podcast

ערוצים שמראיינים אנשי עסקים, יועצים עסקיים, יזמים וכולי – יש לא מעט. זה הפודקאסט הכלכלי של הערוץ Living Lchaim, שמייצר תוכן ליהודים אמריקאים. הפודקאסט עוסק בכסף ופיננסים – והמרואיינים בו הם יהודים אורתודוקסים.

"אורתודוקסים" כולל "אורתודוקסים מודרנים" (המקבילה של ציונות דתית) וחרדים. מכל מני סיבות, חרדים אמריקאים יוצאים יותר לעבוד. וכן, בפודקאסט מתראיינות גם נשים.

מה יש בערוץ

זה לא ערוץ שעוסק ביהדות. אתם לא תשמעו פה עצות כלכליות מפרקי אבות או וורטים שאמר הרב הזה על חשיבות הצדקה. אם אתם מחפשים דברי תורה – אני חוששת שלא זה הערוץ בשבילכם.

בפודקאסט אתם תשמעו את הסיפורים ששומעים בפוקאסטי ראיונות על כסף: הצלחה, כשלון, טיפים איך לעשות בעצמכם, זוגיות וכסף, עסקים, נדל"ן, יזמות. הייחוד בהם הוא המרואיינים שמגיעים מסוציולוגיה אחרת. הסיפורים הרגילים האלו הם סיפורים טובים, לכן הם עובדים בכל פעם מחדש.

סוג נוסף של פרקים הם פרקים שמכוונים לקהל יהודי: שאלות הלכתיות על כסף, למה יהודים מצליחים להתבלט כלכלית או איך לעבור בהצלחה מהישיבה לעולם העבודה.

"יהודים" לעומת "יהודים אמריקאים"

לכל ערוץ ואתר שיודע "מי הוא" יש פרופיל מרואיינים. יש ערוצים שבהם רק בעל הערוץ מופיע (למשל מאניטיים, עד כה). יש ערוצים שמראיינים בהם נשים. יש ערוצים שמראיינים אנשי עסקים, מליונרים, אנשים שפונים לדור ה-Y או ה-Z.

הערוץ הזה פונה לסוציולוגיה מסויימת: יהודים אמריקאים ואנשים שמתעניינים ביהודים אמריקאים. הרכיבים הסוציולוגיים חשובים: לא סתם יהודים, אלא כאלו שחיים בארה"ב – ולא סתם יהודים שחיים בארה"ב – אלא אורתודוקסים שהם קהילה שנראית ומתנהגת אחרת מאיך שאנחנו מדמיינים "אמריקאי".

לישראלים שלא מכירים את ההבדלים בינינו לבין יהדות ארה"ב, הערוץ הזה יעיף את הפוני. כדאי גם לדעת שהאנגלית שאנחנו מכירים מהטלוויזיה ומשיעורי אנגלית – שונה מהאנגלית של חלק ניכר מהיהודים האמריקאים. בארץ עבדו אקטיבית על הכחדת היידיש כדי לפנות מקום לעברית כשפה היהודית המשותפת. בארה"ב יידיש היא השפה היהודית המשותפת עוד לפני העברית.

כמה דוגמאות: יהודים אמריקאים לא הולכים ל-Synagogue אלא ל-Shul. "סבתא וסבא" הם "בובי וזיידי" בהתאמה. הם גם לא "עושים מינגלינג", הם Schmoozing. מי שמכיר את המונחים – יהנה מאוד מהנחת ומה"היימיש". מי שלא מכיר – ברוך הבא לאנגלית של יהודים אמריקאים.

פרקים נבחרים

פרקים הפודקאסט זמינים בפלייליסט הזה ביוטיוב ובאפליקציות הפודקאסטים שאתם משתמשים בהם.

איך לעבור מישיבה לעולם העבודה

אמרנו שהפודקאסט מיועד ליהודים אמריקאים אורתודווקסים. הפרק הזה נותן חלון הצצה לעולם שלהם ופונה לבחורי ישיבות. המטרה: לעזור להם להשתלב בעולם התעסוקה.

להרוויח בחזרה 45 מליון דולר

אייב ברויאר הוא יזם חרדי עם ADHD, בן 40 עם השכלה ישיבתית. בשנות העשרים לחייו משבר בענף הנדל"ן גמר לו את העסק בן לילה. המנטליות שלו גרמה לו לקום, להחזיר חובות במליונים, להרוויח מה שהוא הפסיד – ואז עוד.

למה כל כך הרבה יהודים עשירים?

רק 3% מהאמריקאים הם יהודים, אבל 67% מ-400 עשירי ארה"ב של מגזין פורבס – יהודים. למה? ולמה יהודים נוטים לשגשג בצורה יוצאת דופן בכל מקום שבו הם היו?

ואיך שדרן רדיו מפורסם שהוא גם אוונגליסט מאמין, גרם לספר להימכר במאות אלפי עותקים במקום עשרות אלפים.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

שיתוף

לקבלת הצעה לפתיחת קופת גמל להשקעה וקרן השתלמות

עצמאים מתחילים?

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על לעשות כסף!

איך לא לעשות כסף
כסף בגיל צעיר

סימני אזהרה: איך (לא) לעשות כסף

כסף קל ומהיר נראה מוש, אז באתי להוריד וללמד לזהות הצעות מפוקפקות, הונאות ופירמידות שכדאי לחקור עוד – ולחסוך לכם כסף, כאב לב ואת התחושה המבאסת שיצאתם אידיוטים.

המשך קריאה »

חינם! 17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.

נושאים עיקריים

שיתוף

לקריאה נוספת

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים

קבלו פרק בחינם מתוך הספר חצי מליון ש"ח עד גיל 35 שבכתיבה בימים אלו!

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם. את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.