השקעה נבונה מתחילה בייעוץ מקדים – איך זה עובד

אי הוודאות הזו הובילה ואף ממשיכה להוביל רבים לפנות להשקעות שונות כדי להשקיע ולהרוויח, אך גם להיחשף ללא מעט סיכונים. יעוץ מקדים יכול לעזור לכם בזה.

תוכן עניינים

מאז מרץ 2020 אנו חווים שנתיים של אי וודאות בעקבות הקורונה, ובעיקר – אי וודאות כלכלית, הבאה לידי ביטוי בתחומים רבים, הן בקרב לא מעט עסקים, והן אצל האנשים הפרטיים. אי הוודאות הזו הובילה ואף ממשיכה להוביל רבים לפנות להשקעות שונות כדי להשקיע ולהרוויח, אך גם להיחשף ללא מעט סיכונים. שוק ההשקעות מורכב מהרבה מאד עליות וירידות, כלומר: הזדמנות להגיע לרווחים גבוהים, ומנגד – גם להפסיד. לא מומלץ לעשות זאת לבד וכדאי מאוד להיעזר ביועצת השקעות שמכירים את התחום כהלכה ויודעים כיצד להתמודד עם המשימה. 

צריך לבחור מטרות

רגע לפני שאתם מתחילים להשקיע ולחשוף את הכסף שוודאי חסכתם לא מעט שנים לסיכונים שונים, התמקדו בשאלה החשובה מכל – מה מטרת ההשקעה שלכם? האם אתם מעוניינים להשקיע לטווח קצר? לטווח ארוך? לעשות כמות גדולה מאד של כסף ואז "לחתוך"? או שאולי אתם רוצים לנצל את זה לטובת חיסכון? ומה לגבי רווח או הפסד – האם אתם מוכנים להסתכן ויש לכם סבלנות, למרות השינויים בשוק, העליות והירידות שבו? או שאתם חוששים מהפסד ולא בטוחים שתצליחו להשלים אתו? הגדרת המטרות שלכם תעזור לכם לבנות תיק השקעות מתאים, העונה במדויק על כל הצרכים ומתייחס למגמות אפשרויות, כמו גם פיזור סיכונים. 

מהו תיק השקעות

במסגרת שירותי ייעוץ השקעות יציגו בפניכם את האפשרויות השונות שתעזורנה לכם לבנות תיק השקעות מתאים. תיק כזה יתחיל בהגדרת התשואה שבה מעוניינים ואת הסיכון שאותו אתם מוכנים לשאת. כל זאת, כמובן, תוך התייחסות לאילוצים הכספיים השונים שלכם ולמידת הסבלנות שלכם. יש כמה וכמה אפיקי השקעה אטרקטיביים, המאפשרים תשואות גבוהות. אלה, עשויים להיחשב מסוכנים למדי, אם כי חשוב לקחת בחשבון שזה פחות רלוונטי לטווח הארוך. השקעות שלצידן אפיק מסוכן מציעות תשואה גבוהה יותר מאלו, הידועות כסולידיות, ולעיתים הן עדיפות בקרב לא מעט משקיעים בשל ההזדמנות להרוויח. הסיכון שלו משולב עם הסיכוי וככל שתהיו מוכנים לסכן את הכסף שלכם, כך תחשפו אותו לסיכוי גבוה של רווחים. אולם, יהיו את אלה שיעדיפו דווקא להשקיע באופן סולידי ולא לחשוף את עצמם לאפשרות להפסד גבוה. בחירה מתאימה של אפיק השקעה כזה, תוך התייחסות לרמת הסיכון הנלוות לו, תעזור לכם למצוא מה שמדויק לכם וגם לכסף שלכם. 

ממה הוא מורכב

תיק השקעות מורכב מכמה פרמטרים: ממניות – ניירות ערך, שבעת רכישתן הופך המשקיע עצמו לחלק מבעלי אותה חברה, מאג"ח – שהוא החוב שמונפק לטובת גיוס השקעות מהציבור, מקרנות נאמנות – מנוהלות על ידי גופים מוסדיים כמו בתי השקעות, מתעודות סל – מכשיר פאסיבי פופולארי וממזומן. 

השקעה אקטיבית – מהי?

יש שני סוגים עיקריים של השקעה – הראשונה היא אקטיבית. השקעה אקטיבית מצריכה מכם ומצד המייצג אתכם לעקוב באופן אקטיבי אחר ביצועיהן של החברות שבהן אתם מעוניינים להשקיע (או במוצרים שלהן) ולבדוק בכל רגע נתון כמה הן שוות. רק לאחר שעשיתם זאת תוכלו לבחור את המניות של אותן חברות במחיר המשתלם ביותר, כדי להפוך את ההשקעה לנכונה ביותר. הדבר נכון כמובן גם לגבי מוצרים אחרים, כמו ניירות ערך. 

השקעה פאסיבית – מהי?

השקעה פאסיבית, לעומת זאת, היא השקעה באופן רחב יותר בחברות רבות באותו שוק או ענף, כך שהיא איננה דורשת מכם מעקב צמוד או ניהול מושכל מכל סוג שהוא. השקעה מסוג כזה נחשבת להשקעה לטווח הארוך יותר, כזו שעוזרת להשיג תשואות ממוצעות לרוב. כלומר, מצד אחד תהיינה תשואות טובות, אך לא תהיה חשיפה לסיכונים גבוהים מדי ולאפשרות להפסיד את הכסף או ליהנות מתשואות גבוהות במיוחד. 

היתרונות והחסרונות של שירותים חיצוניים בייעוץ השקעות

יש לא מעט יתרונות בסיוע של שירותים חיצוניים המסייעים בייעוץ ובבניית תיק השקעות. לא לכולנו יש את הידע ואת הניסיון בתחום הזה, וסיוע של גורם מוסמך יכול לאפשר לנו להגשים את המטרות ולהתנהל בצורה חכמה וזהירה יותר עם הכסף שלנו. יחד עם זאת, ישנם כאלה שלא תמיד סומכים על גורם חיצוני זר שיתנהל עם הכסף שלהם, ובייחוד כשמדובר בסכומים גבוהים.

לסיכום

עולם ההשקעות הוא עולם עצום, כזה שלא תמיד קבוע ויציב. הוא חושף את הכסף שלנו לסכנות לעיתים, אך גם להזדמנות לרווחים גבוהים. אם החלטתם להיעזר בשירותיו של יועץ השקעות, חשוב שתפנו ליועץ מקצועי ומנוסה מאד מטעם גוף מוכר ותלמדו מעט את השוק לפני כן, וגם תוך כדי.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

שיתוף

לקבלת הצעה לפתיחת קופת גמל להשקעה וקרן השתלמות

עצמאים מתחילים?

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על לעשות כסף!

להגדיל הכנסות כשכיר
להגדיל הכנסות

מיקסום הכנסות כשכירים

שכירים? אתם לא צריכים לפתוח עסק או ולעבוד יותר שעות כדי שיהיה לכם יותר כסף פנוי. כמה דרכים להגדיל הכנסות ולעשות יותר כסף גם כשאתם שכירים

המשך קריאה »
לפתוח עסק בגיל צעיר
כסף בגיל צעיר

איך לפתוח עסק בגיל צעיר

המדריך לפתיחת עוסק פטור: למה לפתוח, איך לפתוח, ההבדל בין פטור למורשה, מתי הופכים לעוסק מורשה, מה צריך שיהיה לעוסק פטור ואיך להביא לקוחות ראשונים.

המשך קריאה »

חינם! 17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.

נושאים עיקריים

לקריאה נוספת

150 משכורות הרצאה על כסף
פודקאסטים על כסף
ליאור שפירא

150 משכורות

הרצאה בת כשעתיים ביוטיוב, שאפשר לשמוע כפודקאסט, שהיא מבוא מקיף ונגיש לעולם המשכנתאות.

קריאה נוספת >>
פודקאסט מדברים על ספרי כסף
פודקאסטים על כסף
ליאור שפירא

מדברים על (ספרי) כסף

נושא: בתאוריה ביקורת ספרי כלכלה, בפועל המון לרלורים אורך פרק: 20-45 דקותמספר פרקים: 39 פרקים, הפסיקו לצאת בינואר 2020.שפה: עברית כשמתחילים לרצות להבין בכלכלה, יש

קריאה נוספת >>
ניסוי המרשמלו
כסף בגיל צעיר
מאניטיים מארחת

נאום הגנה על ילדי המרשמלו

ניסוי המרשמלו הוא ניסוי מוכר על דחיית סיפוקים אצל ילדים. לאורך זמן הניסוי הראה שהילדים שלא אכלו את המרשמלו וידעו לדחות סיפוקים – היו מוצלחים יותר. רעות גזבר יוצאת להגנת הילדים שאכלו את המרשמלו

קריאה נוספת >>

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים

קבלו פרק בחינם מתוך הספר חצי מליון ש"ח עד גיל 35 שבכתיבה בימים אלו!

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם. את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.