נוודים דיגיטליים, מבוא

עידן ואני לא כבולים למשרד, אין לנו ילדים. אנחנו יכולים לגור ולעבוד מכל מקום. שבועיים פה, חודש כאן. בואו נראה אם הרעיון הזה ישים או שהוא נשמע טוב רק בתיאורה.

תוכן עניינים

אני שונאת את גוש דן.

יש לה יתרונות כמובן. היא המרכז העסקי של ישראל, יש בה פרנסה בשפע וגם דברים נוחים ומגניבים כמו וולט וקורקינטים של ליים. גדלתי ברמת גן, חזרתי אליה בהפתעה גמורה אחרי שבע שנים בירושלים. עברתי לגור עם עידן בדירה שלו בגבעתיים ואני רק מחפשת הזדמנויות לצאת מגוש דן.

יש דרך נוספת לספר את הסיפור: בית מעסיק אותי. אני רוצה בית. אני מתה לבית. אחד הדברים שגרמו לי להתעניין ככה באיך לעשות כסף (על גבול הלהתאבסס על זה לפעמים אם להיות כנה בקטע לא מחמיא) הוא הרצון שלי בבית. פיסת נדל"ן שרשומה על שמי בטאבו, אבל גם התחושה שיש מקום שהוא שלי בעולם והוא כאן כדי להישאר.

את ירח הדבש שלנו תכננו עידן ואני לעשות בבלקן: שלושה שבועות עד חודש של איסטנבול-פראג בתחבורה ציבורית. הקורונה דפקה לנו את התכניות, ובמקום להתבאס על עצמנו זרמנו על תכנית ב': ירח דבש בארץ. כמה ימים בכל מני מקומות בארץ. ואז אמרנו שאולי נרחיב את זה עוד קצת.

נוודים דיגיטליים

"נוודים דיגיטליים" זה באזז-וורד. ביטוי פופולרי מאוד שמתאר אנשים שיכולים לעבוד מכל מקום בעולם. יש מצב שאם תחפשו בגוגל "נוודים דיגיטליים" – תמצאו יותר כתבות שמדברות על זה מאנשים שעושים את זה ככה באמת.

אני יכולה להיות עכשיו בכל מקום בעולם. זה לא אמור להפריע לי להמשיך לעבוד כרגיל אבל אמור זה שם של דג. יש פער בין ההבטחות לנוודים דיגיטליים שיכולים לעבוד מכל מקום, לבין המציאות. חברה שנמצאת בארה"ב אמרה שקשה לקבוע פגישות עבודה בגלל הבדלי השעות, וכשדיברנו על זה היא אמרה שהקונספט של לעבוד ולטייל פוגע גם בעבודה וגם בטיול.

עידן הוא עידן ארץ, בלוגר כלכלי ועיתונאי דאטה בגלובס. אני ליאור שפירא, מקדמת אתרים בגוגל (SEO) ובעלת טור במקור ראשון בשם "לשכת התעסוקה". אנחנו יכולים לעבוד מכל מקום שאנחנו רוצים. עידן צריך להגיע למערכת גלובס בראשון לציון פעם בכמה שבועות כדי להקליט את הפודקאסט שלו, "צוללים לתקציב". לי יש דברים שיותר נוח לעשות עם שני מסכים. מעבר לזה אין לנו מגבלות. אין לנו משרד שכובל אותנו אליו, אין לנו ילדים, אנחנו חופשיים.

בינתיים יש לנו הסכם שכירות בגבעתיים והדיבור הוא לסיים אותו בינואר ולהתחיל לנדוד. שבועיים פה, חודש כאן. בעיקר בארץ, אבל אם אנחנו והקורונה נזרום – אפשר גם בחו"ל. ואם יהיה לנו פער של כמה ימים בין מקום למקום, אנחנו יכולים להיות כמה ימים אצל ההורים. בואו נראה אם הרעיון הזה ישים נפשית ולוגיסטית או שהוא נשמע טוב רק בתיאוריה.

עידן וליאור נוודים דיגיטליים
עידן ואני. הוא סבבה בסך הכל. אני בעדו.
מה זה נוודים דיגיטליים?

"נוודים דיגיטליים" זה באזז-וורד. ביטוי פופולרי בשנים האחרונות שמתאר אנשים שיכולים לעבוד מכל מקום בעולם.

אני רצינית? אנחנו באמת הולכים לטייל בעולם ולעבוד מכל מקום?

כרגע התכנון הוא לסיים את הסכם השכירות ולהתחיל לנדוד ברחבי הארץ (ואם יסתדר עם הקורונה אז גם בחו"ל) – שבוע פה, שבועיים שם.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לקבלת הצעה לפתיחת קופת גמל להשקעה וקרן השתלמות

עצמאים מתחילים?

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על לעשות כסף!

להתחיל להתעניין בכסף
כסף בגיל צעיר

הרגע שהתחלתי להתעניין בכסף

"ביום אחד בהיר, כשהגדולה שלי בגן, הקטנה שלי מאושפזת ובן הזוג שלי איתה, אף אחד מאיתנו לא בעבודה" דפנה ארמן-וייס על הרגע בו הבינה שהיא צריכה להתעניין בכסף שלה

המשך קריאה »

חינם! 17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.

נושאים עיקריים

לקריאה נוספת

נוף מהחצר הקדמית בדניה
נוודים דיגיטליים

נוודים דיגיטליים בדניה, חיפה

עברנו לעבוד מוילת שותפים בדניה, חיפה. שכונה פרברית על ראש הכרמל. איזה חסרון יכול להיות פה? | הדברים שהיו חסרים לנו בתיק | והאם אפשר לעבוד בסלון בדירת שותפים?

קריאה נוספת >>
אדם צובר אדניות
משק בית

אדם צובר

אחד הפחדים מהנוודות הדיגיטלית הוא מה עם כל החפצים שצברתי, שהם אני והם הבית. לצאת לנדודים אומר להיפרד מהם. חלקם זמנית וחלקם לתמיד. ובכל זאת, נדודים.

קריאה נוספת >>

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים

קבלו פרק בחינם מתוך הספר חצי מליון ש"ח עד גיל 35 שבכתיבה בימים אלו!

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם. את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.