נוודים דיגיטליים, מבוא

עידן ואני לא כבולים למשרד, אין לנו ילדים. אנחנו יכולים לגור ולעבוד מכל מקום. שבועיים פה, חודש כאן. בואו נראה אם הרעיון הזה ישים או שהוא נשמע טוב רק בתיאורה.

אני שונאת את גוש דן.

יש לה יתרונות כמובן. היא המרכז העסקי של ישראל, יש בה פרנסה בשפע וגם דברים נוחים ומגניבים כמו וולט וקורקינטים של ליים. גדלתי ברמת גן, חזרתי אליה בהפתעה גמורה אחרי שבע שנים בירושלים. עברתי לגור עם עידן בדירה שלו בגבעתיים ואני רק מחפשת הזדמנויות לצאת מגוש דן.

יש דרך נוספת לספר את הסיפור: בית מעסיק אותי. אני רוצה בית. אני מתה לבית. אחד הדברים שגרמו לי להתעניין ככה באיך לעשות כסף (על גבול הלהתאבסס על זה לפעמים אם להיות כנה בקטע לא מחמיא) הוא הרצון שלי בבית. פיסת נדל"ן שרשומה על שמי בטאבו, אבל גם התחושה שיש מקום שהוא שלי בעולם והוא כאן כדי להישאר.

את ירח הדבש שלנו תכננו עידן ואני לעשות בבלקן: שלושה שבועות עד חודש של איסטנבול-פראג בתחבורה ציבורית. הקורונה דפקה לנו את התכניות, ובמקום להתבאס על עצמנו זרמנו על תכנית ב': ירח דבש בארץ. כמה ימים בכל מני מקומות בארץ. ואז אמרנו שאולי נרחיב את זה עוד קצת.

נוודים דיגיטליים

"נוודים דיגיטליים" זה באזז-וורד. ביטוי פופולרי מאוד שמתאר אנשים שיכולים לעבוד מכל מקום בעולם. יש מצב שאם תחפשו בגוגל "נוודים דיגיטליים" – תמצאו יותר כתבות שמדברות על זה מאנשים שעושים את זה ככה באמת.

אני יכולה להיות עכשיו בכל מקום בעולם. זה לא אמור להפריע לי להמשיך לעבוד כרגיל אבל אמור זה שם של דג. יש פער בין ההבטחות לנוודים דיגיטליים שיכולים לעבוד מכל מקום, לבין המציאות. חברה שנמצאת בארה"ב אמרה שקשה לקבוע פגישות עבודה בגלל הבדלי השעות, וכשדיברנו על זה היא אמרה שהקונספט של לעבוד ולטייל פוגע גם בעבודה וגם בטיול.

עידן הוא עידן ארץ, בלוגר כלכלי ועיתונאי דאטה בגלובס. אני ליאור שפירא, מקדמת אתרים בגוגל (SEO) ובעלת טור במקור ראשון בשם "לשכת התעסוקה". אנחנו יכולים לעבוד מכל מקום שאנחנו רוצים. עידן צריך להגיע למערכת גלובס בראשון לציון פעם בכמה שבועות כדי להקליט את הפודקאסט שלו, "צוללים לתקציב". לי יש דברים שיותר נוח לעשות עם שני מסכים. מעבר לזה אין לנו מגבלות. אין לנו משרד שכובל אותנו אליו, אין לנו ילדים, אנחנו חופשיים.

בינתיים יש לנו הסכם שכירות בגבעתיים והדיבור הוא לסיים אותו בינואר ולהתחיל לנדוד. שבועיים פה, חודש כאן. בעיקר בארץ, אבל אם אנחנו והקורונה נזרום – אפשר גם בחו"ל. ואם יהיה לנו פער של כמה ימים בין מקום למקום, אנחנו יכולים להיות כמה ימים אצל ההורים. בואו נראה אם הרעיון הזה ישים נפשית ולוגיסטית או שהוא נשמע טוב רק בתיאורה.

עידן וליאור נוודים דיגיטליים
עידן ואני. הוא סבבה בסך הכל. אני בעדו.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

ליאור שפירא

מקדמת אתרים בגוגל (SEO), קוראת עיתונות כלכלית מגיל 14, מנהלת עסק ומשק בית. מאמינה בתכנון קדימה ושעבודה נועדה לשרת את אורח החיים שאנחנו רוצים, ושמחה שיש לאנשים יותר כסף פנוי.

איך אנחנו יכולים לעזור לך לעשות כסף?

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על לעשות כסף!

podcash
יזמות, עסקים ועבודה

Podcash

סקירה על פודקאש, פודקאסט על יזמות וכסף של דני גדייב

המשך קריאה »
עידן וליאור נוודים דיגיטליים
נוודים דיגיטליים

נוודים דיגיטליים, מבוא

עידן ואני לא כבולים למשרד, אין לנו ילדים. אנחנו יכולים לגור ולעבוד מכל מקום. שבועיים פה, חודש כאן. בואו נראה אם הרעיון הזה ישים או שהוא נשמע טוב רק בתיאורה.

המשך קריאה »

להרשמה לקבלת פוסטים חדשים

נושאים עיקריים

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

לקריאה נוספת

נוף מהחצר הקדמית בדניה
נוודים דיגיטליים

נוודים דיגיטליים בדניה, חיפה

עברנו לעבוד מוילת שותפים בדניה, חיפה. שכונה פרברית על ראש הכרמל. איזה חסרון יכול להיות פה? | הדברים שהיו חסרים לנו בתיק | והאם אפשר לעבוד בסלון בדירת שותפים?

קריאה נוספת >>
אדם צובר אדניות
נוודים דיגיטליים

אדם צובר

אחד הפחדים מהנוודות הדיגיטלית הוא מה עם כל החפצים שצברתי, שהם אני והם הבית. לצאת לנדודים אומר להיפרד מהם. חלקם זמנית וחלקם לתמיד. ובכל זאת, נדודים.

קריאה נוספת >>