כיצד בדיקת דירוג אשראי תוכל להשפיע עליך?

מטרת דירוג אשראי לנבא יכולת החזר הלוואות. בדיקת דירוג אשראי מאפשרת לנו להבין מה הדירוג שלנו ולהתכונן בהתאם לקראת לקיחת הלוואה. איך אפשר לשפר אותו?

תוכן עניינים

ישראל; מדינה של הלוואות והוצאות. נראה שמדובר בשלב שאי אפשר לחמוק ממנו, ושאף כולנו שואפים להגיע אליו – הרגע הזה שבו ניקח משכנתא או הלוואה אחרת כדי להגשים חלום. העניין הוא שבפועל, לאזרחים רבים יש דירוג אשראי נמוך. למה הכוונה? ובכן, דירוג אשראי מטרתו לנבא יכולת החזר הלוואות. בדיקת דירוג אשראי מאפשרת לנו להבין מהו דירוג האשראי שלנו, ולהתכונן בהתאם לקראת אותה הלוואה מדוברת. 

איך דירוג האשראי יכול להשפיע עליך והאם אפשר בכלל לשפר אותו? על כל אלו, נרחיב בהמשך המאמר. 

מהי בדיקת דירוג אשראי

בחודש אפריל שנת 2019, הופעל בישראל מאגר נתוני אשראי חדש ומשוכלל. מאגר זה אמור היה לשמש כבסיס ליצירת תחרות חדשה בשוק האשראי הישראלי. בדיקת דירוג אשראי נועדה לסייע לאזרח הפשוט להיערך טוב יותר לקראת יצירת הקשר עם הבנק, להבין האם ביכולתו לעמוד בדרישות החזר ההלוואה. 

ובכן, נניח שדירוג האשראי שלך נמוך יחסית. החדשות הטובות הן שיש אפשרות לשפר את דירוג האשראי, על אף העובדה שלא בדיוק ברור מהם הנתונים המבוקשים על ידי המערכת. הכל מתחיל בשיפור ההתנהלות הפיננסית:

  • התנהלות פיננסית חיובית – זכרו שהגורמים הבנקאיים והפיננסיים האחרים יושפעו הרבה יותר בקלות מנתונים שליליים. אפילו איחור אחד בתשלום סכום קטן, ישפיע על דירוג האשראי. על כן, עמדו בהתחייבויות ועשו הכל כדי להניב מידע חיובי לאורך זמן. 
  • אחריות פיננסית – זהו חוק לחיים, שיש לו השפעה גם על ציון דירוג האשראי שלנו. התנהלות פיננסית אחראית ומדויקת יותר, תביא לנתונים טובים יותר. בדיוק כמו בסעיף הקודם, המטרה היא להזרים כמה שיותר נתונים חיוביים. 
  • אל תאחרו – כאמור, איחור בתשלומים ישפיע לרעה על דירוג האשראי. לכן, הקפידו לשלם בזמן ואת הסכומים שנקבעו מראש. ישירות, אמינות ועמידה בזמנים הם שם המשחק!
  • להגדיל מסגרת – נתון שלילי נוסף שכדאי להימנע ממנו הוא חריגה ממסגרת האשראי. למרבה המזל, קל מאוד להשפיע עליו לחיוב! כל מה שצריך לעשות זה להגדיל את מסגרת האשראי כך שתתאים ליכולות הפיננסיות שלכם בצורה שתוכלו לעמוד בה, מבלי לחרוג.

כל מה שצריך זה פשוט להתנהל נכון

בסופו של דבר, אלו המלצות שכדאי לעקוב אחריהן לא רק לפני בדיקת דירוג אשראי אלא באופן כללי, כדרך חיים. ככל שתהיה לנו יותר אחראיות פיננסית ונהיה מודעים יותר להתנהלות הכספית שלנו, כך יהיה לנו קל יותר ונוריד את הסיכוי לקבל ציון שלילי באותה בדיקת בי די אי שהבנק ביצע כדי לבחון האם כדאי לו לתת לנו הלוואה. 

עם ליווי מקצועי של מומחים פיננסיים שמכירים מקרוב את מאגר נתוני האשראי ואת תהליך הפיכת השלילי לחיובי, אפשר לצאת מהברוך ולקדם תהליך שבסופו אפשר להגשים את כל החלומות – בלי סטרס, בלי מחשבות שליליות, ועם פלוס בבנק! 

לעוד פרטים ובדיקת זכאות חינם לשיפור הדירוג האשראי חייגו עכשיו כוכבית 3139.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

שיתוף

לפתיחת חשבון מסחר באקסלנס טרייד שדורשים את ההון הכי נמוך לפתיחת תיק (20K). אני אשמח שתפתחו אותו דרך הקישור שלי. כשנרשמים דרכי מקבלים, חוץ מכל ההטבות למצטרפים חדשים, גם 100 ש"ח מתנה. להצטרפות

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על לעשות כסף!

חינם! 17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.

נושאים עיקריים

לקריאה נוספת

כל היתרונות שבנוודות דיגיטלית
שיתופי פעולה
מאניטיים משת"פת

כל היתרונות שבנוודות דיגיטלית עבור שחקן פוקר בפלטפורמות האונליין השונות

נניח שאתם משחקים פוקר אינטרנטי בפלטפורמת XL7 כבר זמן מה, ושבמהלך 6 החודשים האחרונים הצלחם להכניס 3,000 דולר לכל הפחות מידי חודש. האם זה אומר שחיי נוודות דיגיטלית יכולים להיות שיקול מבחינתכם?

קריאה נוספת >>

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים