אדם צובר

אחד הפחדים מהנוודות הדיגיטלית הוא מה עם כל החפצים שצברתי, שהם אני והם הבית. לצאת לנדודים אומר להיפרד מהם. חלקם זמנית וחלקם לתמיד. ובכל זאת, נדודים.

תוכן עניינים

בערך שלושה חודשים אחרי שעידן ואני התחלנו לצאת, הוא הציע לי לעבור לגור איתו. אני הייתי אחרי שפירקתי את הבית וחזרתי להורים מפורקת. מבעלבוסטע אוטונומית בירושלים חזרתי להיות סמוכה על שולחן ההורים שלי ברמת גן. הכל היה עוד מוקדם לי, אבל היתה לי הזדמנות וידעתי שזה זה ושפנינו לחתונה אז אמרתי לו כן. רק ביקשתי, אם אפשר, חודשיים שיהוי שבהם אני אתארגן על זה נפשית.

זה היה קצת כמו אירוסין: קנינו ביחד רהיטים להפוך את דירת הבנים לבית, וסט צלחות ואפילו הכנסתי קצת סכו"ם וכלי מטבח נורמליים הביתה ופינטזנו על הבית שיהיה לנו. חודשיים אחרי ההצעה פרקתי ארגזים, ויהי בית.

אני זוכרת את היום שבו הוא קנה לי את האדניות למרפסת. תמיד רציתי לגדל עציצים ובירושלים זה לא התאפשר, או שזה התאפשר והם לא החזיקו בגלל המיקום ומשכו חרקים לתוך הבית אז ויתרתי. הכנסתי את האדמה לאדניות שהוא קנה לי כי לא יכולתי לקנות לעצמי מהפחד לארוז אותן שוב, האזנתי ל-Everything I wanted של בילי אייליש ובכיתי.

אדם צובר אדניות
האדניות שלי במרפסת, לפני שבגדתי באמון שלהן ועזבתי אותן

התקופה הזאת, חודש לפני החתונה, ארבעה חודשים לפני שמתחילים עם פרוייקט הנוודות הדיגיטלית, היא מלחיצה אותי. יש מצב שהנסיעה לחיפה היתה קצרה מהמתוכנן בגלל שנלחצתי שעוד מעט לא יהיה לי בית ורק רציתי הביתה.

בית

הבית שלנו מורכב מהמון דברים קטנים.

הדבר הראשון שאני פורקת כשאני מגיעה למקום הוא המטבח. אני יכולה לחיות מתוך המזוודה בלי לעבור בארון ויכולה לישון על מזרן על הרצפה, אבל המטבח שלי יעמוד. עוד לפני שפרקתי בגדים – פרקתי את המטבח שלי. מכשירי החשמל, הספלים שלי, הכוסות שלי, הסיר הבורדו שלי שהולך איתי מאז שעזבתי את הבית של ההורים ב-2013.

אני פותחת את המקרר ויש לי בירות. את המקפיא ויש שם שקיות ציר מרק שהקפאתי בתבניות קאפקייקס לצד עדשים קפואות שהנבטתי ולפחות בקבוק אחד של ערק. במדף מעל הטוסטר אובן יש את קבינטת האלכוהול שלי, עם הוויסקי והג'ין. "בית" מבחינתי זה מטבח.

מצד שני, למעט המטבח אני מרגישה שאני טובעת בחפצים.

למעבר הדירה הראשון והאחרון בתוך ירושלים הייתי צריכה שתי נאגלות ברכב, למרות שכשעזבתי את ירושלים השארתי מאחורי את כל הרהיטים הגדולים, כולל הארון שקניתי כשעוד גרתי בקומה חמישית בנחלאות. והיתה כבדה והגיעה עם המובילים בשש בבוקר כי זה הזמן היחיד שהיה להם, ואני העברתי אותה איתי מדירה לדירה באהבה. היו לי מעברי דירה עם מובילים ומעברי דירה שכל החפצים שלי נכנסו בשקיות בד.

בחדר העבודה שלי יש שידת מגירות על גלגלים שאבא שלי בנה וכל דירה מחליפה תכולה. היא היתה ארון במטבח, היתה שידת לילה ועכשיו היא שידת משרד חצי ריקה.

אני לא סנטימנטלית לתכולת המגירות. אחת מהן מכילה פרויקט סריגה שהתחלתי ב-2017, המשכתי ב-2020 ויום אחד אחזור אליו. כל היתר – אנא אערף. גם לבגדים אין לי המון סנטימנטים, למרות שיש בהם שכן יגיעו איתי.

לחוסר החיבה שלי לשופינג יש משמעות כלכלית מהנה, אבל פתאום בכל פעם שאני מתלבטת אם לקנות משהו נוספת השאלה "האם זה משהו שהייתי לוקחת איתי בתיק שנה?"

הנדודים האלו מפחידים אותי כי הם יקחו אותי מכל הציוד שלי שיהפוך לבית. חלקו יאוחסן ומחלקו בטח אפטר. אבל זה שוב ושוב להיעקר. מצד שני, אני מתגעגעת לקלילות שמגיעה עם מעט חפצים.

מה הדבר הראשון שאני מארגנת בבית?

אצלי זה המטבח. לפני שאני מסדרת הכל במקום שעברתי אליו, לפני שאני פורקת את הבגדים שאפילו- חשוב לי שהוא יהיה מסודר.

זה לא מפחיד לעזוב את כל החפצים ולהתחיל לנדוד עם תיקים ממקום למקום?

האמת שכן, זה בעיקר מפחיד כי זה אומר לעזוב חפצים רבים שהפכו לבית בשבילי. מצד שני, יש קלילות מסוימת בלנדוד עם מעט חפצים.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

שיתוף

לפתיחת חשבון מסחר באקסלנס טרייד שדורשים את ההון הכי נמוך לפתיחת תיק (20K). אני אשמח שתפתחו אותו דרך הקישור שלי. כשנרשמים דרכי מקבלים, חוץ מכל ההטבות למצטרפים חדשים, גם 100 ש"ח מתנה. להצטרפות

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על לעשות כסף!

בלונים
להגדיל הכנסות

איך להתחיל להשקיע בגיל מבוגר?

אם אתם בני 40-50 ורק עכשיו מתעוררים על החסכונות שלכם – עוד לא איחרתם את הרכבת. איך לכפר כלכלית על מה שלא ידעתם בגיל 20, מה היתרונות שלכם עכשיו על פני עצמכם של גיל 20 ואיך להתחיל?

המשך קריאה »

חינם! 17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.

נושאים עיקריים

לקריאה נוספת

להגדיל הכנסות כשכיר
להגדיל הכנסות
ליאור שפירא

מיקסום הכנסות כשכירים

שכירים? אתם לא צריכים לפתוח עסק או ולעבוד יותר שעות כדי שיהיה לכם יותר כסף פנוי. כמה דרכים להגדיל הכנסות ולעשות יותר כסף גם כשאתם שכירים

קריאה נוספת >>

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים