קאשבק – לקבל חזרה כסף על קניות באינטרנט

תוכניות קאשבק מאפשרות לכם לקבל כסף בחזרה על קניות באינטרנט. מי מחזיר לכרטיס האשראי, מי לבנק, מי מחזיר הכי הרבה כסף ומה האותיות הקטנות.

תוכן עניינים

הרבה מהאתר הזה מתעסק באנטי-צרכנות. אחת הדרכים שלי לעשות כסף היא להקטין הוצאות. הקטנת הוצאות מאפשרת יותר כסף פנוי, ויותר פשוטה לביצוע מהגדלת הכנסות. אני מאמינה בלצרוך פחות, להכין יותר, להתארגן על יד שנייה ולהסתפק במה שיש. אבל לפעמים צריך לקנות דברים חדשים, והאינטרנט הוא אחלה של דרך לעשות את זה.

קאשבק הוא שירות שמאפשר לקבל בחזרה כסף על קניות שנעשו באתרי אינטרנט. אפשר לקבל כסף בחזרה לכרטיס האשראי, לחשבון הבנק, לחשבון פייפאל או בגיפטקארד.

אני משתמשת בשירותי קאשבק לדברים כמו קניות ויטמינים כשנגמרים לי הברזל וה-B12, גיליתי שאני יכולה לקבל החזר על אחסון אתר שלי בחו"ל ודברים כאלה.

5 נקודות כלכליות על קאשבק

 1. הקטנת הוצאות ולא הגדלת הכנסות: קבלת כסף חזרה באמצעות קאשבק נכנסת תחת הקטנת הוצאות ולא הגדלת הכנסות כי אתם מקבלים חזרה כסף על קניות שביצעתם. אם תקבלו 5% על קנייה של 100 ש"ח – 95 שקלים עזבו כרגע את הכיס שלכם.
 2. הכסף מצטבר לאט וטוב שככה. המינימום לקבלה חזרה נע בין דולר אחד ל-50 ש"ח, תלוי בתכנית. ככל שתקנו יותר – יצטבר לכם יותר כסף לקבל בחזרה, בקצב מהיר יותר. אבל אתם תקנו יותר ותבזבזו יותר. אל תתפתו. עדיף שיצטבר לכם לאט, זה אומר שקניתם פחות. אחרי יותר משנה, וקצת עמלות שיווק שותפים, הצטבר לי ב"קאשדו" סכום אסטרונומי: 61 שקלים. זה מעיד גם על כמה לא צרכתי בזמן הזה.
 3. צרכנות ולא מחיה שוטפת. לקבל כסף חזרה לכרטיס האשראי או לפייפאל יכול לשמש אתכם בעיקר לצרכנות. זה לא יפנה לכם יותר כסף לחשבון החשמל או לשכר הדירה. זה כן יכול לשמש לצרכים עסקיים או לתוספות למשק הבית, אם מדובר בדברים שבלאו הכי התכוונתם לרכוש.
 4. האם זה מעודד אתכם להוציא יותר? אם אתם קולטים שהידיעה שאתם יכולים לקבל כסף חסרה מפתה אתכם לקנות יותר – תסירו את תוסף הקאשבק בלי להתבלבל ובלי לחשוב פעמיים. עדיף להשאיר את הכסף אצלכם.
 5. האותיות הקטנות: בניגוד למה שרוצים שתחשבו, באותיות הקטנות, מציינים: "סכום ההחזר הכספי בעסקת תשלומים יחושב לפי סכום העסקה המלא ולא לפי כל תשלום. (לא כולל מסים, מע"מ, אגרות, משלוח, מתנה, הנחות או זיכויים, החזרים או ביטולים, ואחריות מורחבת)". לדוגמה אם קניתם מוצר ב-100 ש"ח+30 ש"ח משלוח והבטיחו לכם 5% החזר – זה לא מה-130 ש"ח (כלומר 6.5 ש"ח). סכום ההחזר הוא מחיר המוצר (100 ש"ח בדוגמה שלנו) פחות דמי המשלוח, פחות מע"מ, פחות מיסים וכו'.
עמלת שותפים קאשדו

אז למה כן קאשבק למרות כל מה שכתוב?

כי אחרי הכל, אם כבר רכשתי באשראי משהו שאני בלאו הכי צריכה והייתי רוכשת גם בלי ההטבה – אני מעוניינת לשלם עליו כמה שפחות. גם 3 שקלים שחוזרים אלי על רכישה ישמחו אותי. בטח כשקבלת כסף חזרה (בטח דרך המחשב) היא הדבר הכי קל בעולם.

איך עובד קאשבק?

המודל הכלכלי

מודל הרווח של תוכניות קאשבק דומות למודל הכלכלי של מועדוני לקוחות. מציעים לחברים הטבה (במקרה הזה כסף שחוזר לחשבון). כשמתבצעת רכישה:

 • האתרים מקבלים רכישות אצלם במקום אצל המתחרים.
 • חברות הקאשבק מקבלות עמלה מהאתרים שהן מפנות אליהם. זה סכום נמוך – אבל מהרבה רכישות שמבוצעות מהרבה אתרים. זה מצטבר לסכומים משמעותיים.

איך, טכנית, לקבל החזר על קניות באינטרנט

כל האתרים האלו עובדים באותה צורה:

כדי לקבל החזר כספי על רכישה באינטרנט אתם חייבים להיכנס דרך אתר/אפליקציית/תוסף הקאשבק לאתר שבו אתם מעוניינים לרכוש. אם לא תעברו באתר לפני ההזמנה, לא תוכלו לקבל את הכסף בחזרה.

החדשות הטובות בן שגם אם אתם לא זוכרים לעבור באתר לפני הרכישה – אם אתם גולשים דרך המחשב אתם יכולים להתקין תוסף לכרום שמזכיר לכם את שאתם נמצאים באתר שאתם יכולים לקבל החזר כספי על הרכישות בו. מהטלפון, צערנו אי אפשר להתקין תוספים. אם אתם קונים דרך הטלפון – תצטרכו לעבור קודם דרך אתר הקאשבק או באפליקציה שלו.

כשצברתם סכום מספק למשיכת הכסף אליכם (פירוט בהמשך) אתם נכנסים לאתר, לוחצים על כפתור משיכת הכסף – והכסף בדרך אליכם.

אני ממש ממש ממש ממליצה להוריד את התוספים לכרום ולקנות דרך המחשב ולא דרך הטלפון.

אחרי חודשים של שימוש בתוספים האלה, גיליתי שיש מלא אתרים שאפשר לקבל עליהם החזר והם לא מופיעים בכלל ברשימת האתרים שאפשר לקבל מהם קאשבק. לא הייתי עולה על זה בחיים בלי התוספים. הקטצ': הם עובדים רק דרך המחשב, ולא בטלפון.

איך להוריד תוסף קאשבק לכרום

כתבתי שאפשר להוריד תוסף לכרום שיתן לכם תזכורת אם אתם באתר שאתם יכולים לקבל החזר על קנייה בו. כך תעשו את זה:

Time needed: 1 minute

איך להתקין תוסף קאשבק בכרום

 1. נכנסים לקישור

  נכנסים לקישור לתוסף שאתם רוצים להוריד (הכנסתי לכם את הקישורים להכל)

 2. לוחצים על הכפתור הכחול

  לוחצים על הכפתור הכחול שכתוב עליו Add to Chrome (בעברית זה בטח משהו כמו הוספה לכרום, ובכל מקרה זה כפתור כחול גדול).תוסף קאשבק לכרום

 3. זהו

  זה הכל. יש לכם תוסף קאשבק לכרום שיזכיר לכם שאתם באתר שמאפשר לכם לקבל החזר על הקנייה שלכם.

כדי להסיר אותו יש כמה דרכים. הפשוטה ביותר בעיני היא לחזור לאותו קישור וללחוץ על הכפתור. הפעם יהיה כתוב Remove from Chrome או להסרה מכרום.

עוד קצת על קאשבק

במהלך העבודה על המאמר הזה בדקתי אם יש דברים חשובים שפספסתי והגעתי לסרטון הזה שמדבר על היתרונות והחסרונות של אתרי קאשבק. האיש בסרטון ספציפית מדבר על Topcashback ועל עוד אתר שלא דיברתי עליו כי אני לא מכירה אותו מספיק. הוא אומר שלפעמים עסקאות לא נקלטות וצריך לתזכר את החברה – אבל שזה די פשוט. הוא מוסיף שלדעתו (ואני מסכימה) זה שווה את זה. זה 07:44. אחרי 5 דקות הוא מתחיל לדבר על עוד אופציות, אפשר לעצור בשלב הזה. אני צפיתי בו במהירות 1.25. אם אתם מתלבטים, אני ממליצה מאוד לצפות בו.

תקציר: הוא בעד, למרות החסרונות שהוא מציין בסרטון ושאני ציינתי פה בשמו.

שלוש תכניות קאשבק מומלצות

את האפשרויות פה אני מכירה, אלא אם אני מציינת אחרת – בדקתי את השירות אישית ואני ממליצה מהנסיון שלי.

כולנו חכמולוגים ובטח אתם אומרים לעצמכם שתירשמו לכל התוכניות ותקבלו החזר על אותה קנייה בכמה תוכניות שונות! אז כמובן שגם אני חשבתי על זה וניסיתי את זה. אי אפשר. ההחזר עובד רק אם גולשים דרך הקישור של תוכנית הקאשבק. עלו עלינו.

חשוב להגיד: מסתבר שבחו"ל יש תוכניות קאשבק שצריך לשלם עמלה כדי לקבל את הכסף שלנו. בתכניות שאני המלצתי עליהן – קבלת הכסף חזרה לא כרוכה בעמלה.

אני רשומה לשלוש תכניות קאשבק: קאשדו, מקס ו-Topcashback. בפעם הראשונה שראיתי שיש תכנית אחת שמציעה לי החזר גבוה יותר מהאחרות, הבנתי שזה היה רעיון טוב. בפעם הראשונה שקפצה לי התראה רק בתוסף אחד שיש לי החזר – הבנתי שהפריסה על פני תוכניות שונות מאפשרת לי למקסם החזרים.

קאשבק לחשבון הבנק או לפייפאל: קאשדו

קאשדו הם כנראה החברה הישראלית הגדולה ביותר שלא קשורה לכרטיס אשראי ומספקת שירותי קאשבק. יש להם כמות נאה מאוד של אתרים. היתרון שלהם הוא שהם מאפשרים לקבל את הכסף לחשבון הבנק (ובכך להשתמש בו להוצאות מחיה ולאו דווקא לעוד צרכנות), וגם לפייפאל ובתו הזהב. ההגיון של תו הזהב, כנראה, הוא שלהם זה יוצא יותר זול לשלם לנו ככה.

היתרון הגדול שלהם: זה ההחזר הכי גבוה שנתקלתי בו בתכנית קאשבק ישראלית. ההחזרים שלהם בהחלט יותר גבוהים מההחזרים של מקס. אני לא אופתע אם אני אגלה שגם חברת מקס רשומה לקאשדו, ונותנת לנו הנחות דרכם…

אפשר להירשם לשירות שלהם כאן. יש גם תוסף לכרום.

איך לקבל את הכסף: אפשר לקבל את הכסף לחשבון הבנק, בפייפאל או בתו הזהב.

מינימום משיכהמקסימום משיכהבונוסזמן העברה
חשבון בנק₪50איןאין48 שעות
חשבון פייפאל₪50₪3,000אין48 שעות
תו הזהב NOW₪1₪5,0004% בונוס במשיכה מעל 50 ₪ 48 שעות

הכי הרבה אתרים, ההחזר הכי גבוה: TopCashBack

באתרים הישראליים אפשר לקבל החזר על כמות יחסית קטנה של אתרים בגלל כוח המיקוח של הצרכן הישראלי. אם אתם רוצים לקבל החזר כספי על אתרים ישראליים – טופקאשבק הם לא הכתובת שלכם. אבל אם אתם רוצים לקבל החזרים למשל על כרטיסי טיסה מאתרים בינלאומיים, או על מגוון גדול יותר של אתרים בחו"ל – Topcashback הם הכתובת.

מהשוואה שערכתי בין טופ קאשבק לאתרי הקאשבק הישראליים, אם מבקשים לקבל את ההחזר דרך טופ קאשבק – מקבלים החזר גבוה יותר מאשר בתוכניות הקאשבק הישראליות. למשל בבוקינג.קום מקבלים 6% דרך טופ קאשבק לעומת 4% דרך אתרים ישראליים. ב-fiverr, אתר למציאת פרילנסרים, מקבלים 7% לעומת 5% מהאתרים הישראליים.

והם מאפשרים החזר גם על טיסות! האתר האהוב עלי, CheapOair.com נמצא שם, וגם Kayak, וגם חברות תעופה כמו Emirates ובריטיש איירווייז.

איך לקבל את הכסף: אפשר לקבל את הכסף בחזרה לחשבון פייפאל או בגיפטקארד. מהפייפאל אפשר להעביר לחשבון הישראלי, אבל זה יבוא עם עמלה. אני משאירה בחשבון הפייפאל ומשתמשת בקניות בהמשך.

למה טופ קאשבק: חוץ מההחזר הכי גבוה? כי זאת דרך להתארגן על דולרים. לפעמים אני משלמת בדולרים, בעיקר לפרילנסריות שמעסיקה בחו"ל, אבל אפשר גם להזמין בדולרים בכל מני אתרי בגדים וכאלה. את הכסף אפשר למשוך לחשבון פייפאל (אפשר להגדיר את הפייפאל שיהיו בו גם דולרים וגם שקלים) ועוד לא פגשתי את האתר שאי אפשר לשלם דרכו בפייפאל.

להרשמה לטופקאשבק לחצו כאן. יש גם תוסף לכרום וגם אפליקציה.

קאשבק דרך כרטיס האשראי

Max Payback – מקס

בתכנית הקאשבק של מקס אפשר לקבל כסף בחזרה דרך כל כרטיס אשראי של מקס חוץ מכרטיסי cash-card, debit, free ורכש. כלומר: אם יש לכם כרטיס אשראי של מקס, אתם יכולים להשתמש בו ולא צריכים להזמין כרטיס אשראי יחודי. תכנית הקאשבק הראשונה שהשתמשתי בה היתה של מקס, ודרכם נחשפתי לעולם הזה. הם גם מפמפמים את Max Payback כהטבה.

איך לקבל את הכסף: כדי לקבל את הכסף בחזרה לכרטיס האשראי צריך שיצטברו 30 ₪ פינוק אונליין מאושר או מינימום 50 ₪ בהחזר עסקאות. ואז לחיצה קטנה באתר של MAX PayBack ואני מקבלת את הכסף בחזרה לכרטיס.

מילה אישית: אני עם תוסף של קאשדו, של מקס ושל TopCashBack. מבין שלוש התוכניות, ברובם המכריע של המקרים – ההחזרים של מקס פייבק הם הכי נמוכים. ברמה שאני ביקשתי את הכסף לכרטיס האשראי שלי ומחקתי את התוסף.

לקריאה על התכנית באתר מקס ולהרשמה. בכניסה לאתר אתם יכולים להוריד גם את התוסף לכרום.

כרטיס maxBack

למקס יש עוד מוצר: כרטיס אשראי עם תכנית קאשבק מובנית. זה נשמע יותר טוב – אבל זה לא.

 • יש דמי כרטיס: בהתחלה חשבתי שאם גם ככה אתם מקבלים כסף חזרה על כל קנייה – זה אמור היה לכסות על דמי הכרטיס. אבל זה לא, כי ההחזר ניתן דרך גיפטקארד שמשמש לצרכנות.
 • ההחזר לא גבוה: ההחזר הוא על סך 1% בשנה הראשונה, ו-0.75% בשנה השנייה ואילך. זה יותר טוב מכלום – אבל גם פה, ככל שההוצאות גבוהות יותר ההחזר גבוה יותר.
 • זה כרוך בפעולות שלכם: ההעברה לגיפט קארד לא ניתנת אוטומטית, אלא בפעולות שלכם – מעל 75 ש"ח ובאפליקצייה יעודית.
 • הגיפטקארד משמש לצרכנות: אם שילמתם חשבון חשמל וקיבלתם כסף בחזרה – הכסף לא ילך לחשבון החשמל הבא שלכם. אם גם ככה אתם מתכננים לקנות את הדברים האלה ברשתות האלה, זה לא רע. אבל זה בעיקר מעודד לצרוך יותר ופחות מעודד לחסוך. זה לא רע, זה פשוט לא טוב.

בקיצור: אלא אם יש לכם כוח להתעסק עם ההעברות באפליקציה ועם גיפטקארדים – אם יש לכם אפשרות לבחור בכרטיס אשראי אחר של מקס, אולי עדיף לכם.

כמו כן, גם עם כרטיס maxback אתם יכולים להשתמש בקאשבק של מקס.

Topcash – אמריקן אקספרס

עוד חברת אשראי שמאפשרת לקבל החזר כספי על קניות באינטרנט בכרטיס שלה היא אמריקן אקספרס. המינוס הוא שמדובר באמריקן אקספרס, שמלא בתי עסק לא מכבדים.

אם יש לכם אמריקן אקספרס ואתם מעוניינים בקאשבק, יש מצב עדיף לכם להירשם לשירות למשל דרך קאשדו ולקבל את הכסף לחשבון הבנק או לפייפאל. אם אתם בכל זאת רוצים להירשם לתוכנית של אמריקן אקספרס, זה הלינק.

בכניסה לקישור תוכלו לא רק להירשם לשירות אלא גם להוריד את התוסף לכרום ואת האפליקציה.

Cal

ל-Cal יש כרטיסי אשראי יעודיים לקאשבק, אבל צריך להזמין כרטיס אשראי חדש והם מציינים שאין דמי כרטיס בשנה הראשונה – כאילו זאת הטבה ולא מלכודת. אם יש לכם רק כרטיס אשראי של קאל – תירשמו לקאשדו או לטופקאש USA ושלום על ישראל.

משיכת קאשבק

שימו לב שהקאשבק לא נכנס אליכם אוטומטית. שנתיים אחרי שהתחלתי להשתמש בתכנית, משכתי כסף. 241 ש"ח שחזרו לכרטיס האשראי שלי כזיכוי.

זה מעט כסף, אבל זה גם אומר שצרכתי מעט (לפחות באתרים שמציעים קאשבק). ובכל מקרה, זה יותר טוב מכלום – וזה גם די נחמד.

את ממליצה להשתמש בקאשבק?

כן, אבל רק אם אתם בלאו הכי התכוונתם לקנות. להוציא 100 ש"ח בשביל לקבל בחזרה 5 ש"ח – זאת הנחה, לא דרך להרוויח כסף. קאשדו הם הכי מומלצים לשקלים, טופקאשבק הוא אחלה למי שרוצה לקבל דולרים.

איך מקבלים את ההחזר הכספי על הקניות באינטרנט?

נכנסים דרך התוסף/אתר/אפליקציית הקאשבק לאתר שבו רוצים לרכוש. כשצוברים סכום מסויים נכנסים לאתר, לוחצים על כפתור משיכת הכסף – והכסף בדרך אליכם. עדיף להשתמש בתוסף לדפדפן ולא באפליקציה כי יש עוד אתרים שלא מופיעים באפליקציה אבל אפשר לקבל עליהם החזר.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

שיתוף

לפתיחת חשבון מסחר באקסלנס טרייד שדורשים את ההון הכי נמוך לפתיחת תיק (20K). אני אשמח שתפתחו אותו דרך הקישור שלי. כשנרשמים דרכי מקבלים, חוץ מכל ההטבות למצטרפים חדשים, גם 100 ש"ח מתנה. להצטרפות

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על לעשות כסף!

חינם! 17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.

נושאים עיקריים

לקריאה נוספת

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים