כל מה שצריך לדעת על השכרת כספת בבנק

אם אתם תוהים לגבי השכרת כספת בבנק והאם זה אכן הצעד הנכון עבורכם לצורך שמירה על הרכוש היקר שלכם, כדאי שתקראו את המאמר הבא.

תוכן עניינים

לא מעט אנשים המעוניינים לשמור בצורה הבטוחה ביותר סכומי כסף משמעותיים או רכוש יקר ערך, מוצאים את עצמם תוהים האם כדאי להם לאחסן את הרכוש או הכסף שלהם בכספת בבנק או שמא כדאי להם לבחור דווקא בכספות של חברה פרטית. אם אתם תוהים לגבי השכרת כספת בבנק והאם זה אכן הצעד הנכון עבורכם לצורך שמירה על הרכוש היקר שלכם, כדאי שתקראו את המאמר הבא.

כספת בבנק – מה צריך לדעת?

חוק הבנקאות מגדיר כיצד תבוסס ההגנה על הכספת בבנק ובאיזה תנאים הלקוח יזכה לגשת לכספת כאשר הוא מעוניין לגשת אליה. החוק המדובר קובע כי לכספת יוצמדו 2 מפתחות שרק איתם תהיה אפשרות לפתוח את הכספת, כאשר המפתח הראשון יהיה מצוי בידיו של הלקוח ואילו המפתח השני ישמר בבנק. הלקוח למעשה מוגבל בנגישות שלו לכספת ויכול לגשת אליה רק בשעות שבהן סניף הבנק פתוח. הבנק לא יכול לפתוח לבד את הכספת, אך גם הלקוח לא יכול לעשות זאת. אולם, כאשר הלקוח מעוניין לפתוח את הכספת בשעות שבהן סניף הבנק פועל, לאחר שהוא יקבל ליווי מאחד מנציגי השירות בבנק לכספת שלו, בהתאם לחוק הוא יכול לשהות לבדו מול הכספת שלו וכן לשנות את אופי תכולת הכספת ככל שירצה ללא התערבות כלשהי. הבנק למעשה לא יודע מה יש ללקוח בתוך הכספת. חוק השכרת כספות בנקאי הוא למעשה מעין חוזה שכירות. כשם שמשכיר דירה לא יודע מה באמת השוכר עושה או לא עושה בנכס המושכר, כך קורה עם הכספות המצויות בבנק.

ומה קורה אם פורצים לכספת בבנק?

אם מתרחש שוד כלשהו בבנק שבמסגרתו גם הכספות בבנק נפרצות והרכוש שבהן נגנב, הרי שלרוב הבנק יידרש לפצות את הלקוח על גניבת הרכוש שלו מהכספת. אולם, הלקוח צריך להוכיח באופן חד משמעי את שווי הסחורה שהייתה לו בכספת. מכיוון שכאמור, הבנק איננו יודע מה האדם מאחסן בתוך הכספת שלו, לא פעם יהיה לו קשה מאוד להוכיח את התכולה המלאה של הכספת שלו ועל כן הוא יתקשה לקבל מהבנק את הפיצוי שמגיע לו.

מדוע כדאי לבחור בחברת כספות פרטית?

על אף שניתן לשכור כספות בבנק, הרי שאין ספק כי לחברה המציעה השכרת כספות באופן פרטי יש לא מעט יתרונות בהשוואה לכספות שניתן לשכור בבנק. חברה פרטית מספקת הגנה ברמה הרבה יותר גבוהה לכלל הכספות של הלקוחות שלה. אדם שבוחר בחברה פרטית, זוכה בחסינות מלאה מאובדן תכולה של הכספת או גניבה של תכולת הכספת. חברה פרטית תחזיק בכל האסמכתאות המשפטיות לצורך ניהול חברת כספות והיא תעמוד לרוב בתקנים המחמירים ביותר. העובדים שעובדים בחברת כספות פרטית יהיו עובדים שנבחרו בקפידה לאחר סינון מהותי ורציני מאוד. בין היתר העובדים עוברים בדיקות פוליגרף תקופתיות על מנת למנוע הונאה. מעבר לכך, הלקוח מקבל מחברת הביטוח של חברת שמירת הכספות כיסוי ביטוחי בסכום כלשהו שנקבע מראש שלרוב יהיה מאוד גבוה, כאשר יש לו אפשרות להגדיל את הסכום המדובר בתשלום נוסף. מתחמי כספות של חברות פרטיות הם מתחמים המאובטחים ברמה הגבוהה ביותר ואין ספק שלא מעט לקוחות חשים כי חברה מעין זאת מעניקה להם את ההרגשה הבטוחה ביותר, כאשר הם בוחרים בכספת שלה לצורך אחסון רכוש יקר ערך עבורם. 

חשוב כמובן לבחור בחברה פרטית אמינה, מומלצת ובעלת מוניטין בתחום זה, על מנת שבאמת תהיה לכם אפשרות להיות רגועים ובטוחים שהרכוש היקר שלכם שמור היטב.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

שיתוף

לקבלת הצעה לפתיחת קופת גמל להשקעה וקרן השתלמות

עצמאים מתחילים?

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על לעשות כסף!

חינם! 17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.

נושאים עיקריים

לקריאה נוספת

שיתופי פעולה
מאניטיים משת"פת

איך נבחר יועץ משכנתאות

הגעתם לנקודה הזו במרוץ בה אתם מוכנים למשכנתא, קשה מאוד לקנות דירה בלי משכנתא, ובשביל משכנתא טובה, חייבים יועץ משכנתאות. אבל איך נבחר יועץ משכנתאות?

קריאה נוספת >>

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים

קבלו פרק בחינם מתוך הספר חצי מליון ש"ח עד גיל 35 שבכתיבה בימים אלו!

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם. את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.