טבעת אירוסין בזול: איך לחסוך בקניית טבעת אירוסין

טבעת אירוסין היא ההוצאה הגדולה הראשונה מהוצאות החתונה. יש הרבה דרכים להוריד במחיר של טבעת האירוסין ועדיין לצאת עם טבעת מהממת ומרשימה. בואו נפשט תהליכים:

תוכן עניינים

טבעת האירוסין היא לא היקרה בהוצאות החתונה (בדרך כלל המנות יעלו יותר, אם יש עיצוב אז בודאי שגם הוא, וברוב המקרים גם השמלה תעלה יותר), אבל היא ההוצאה הגדולה הראשונה שיש ברוב החתונות. בכלל, חתונה היא עניין יקר בטירוף של כמה עשרות אלפי שקלים. אפשר להוריד הוצאות בכל מני דרכים חוץ מלצמצם בכמות המוזמנים. כתבתי למשל פה איך להתחתן בזול והרשת מלאה בעוד מדריכים אחרים.

קל להגיד "הדרך הכי טובה לחסוך בקניית טבעית אירוסין היא לא לקנות אחת". אבל אני יוצאת מנקודת הנחה שזאת הפכה למוסכמה חברתית ואם אתם קוראים את זה – אתם כנראה רוצים לחסוך בקנייה, כלומר לקנות בזול, ולא לוותר על הקנייה לגמרי. אז יאללה. בואו נפשט תהליכים:

כמה כסף להשקיע בטבעת אירוסין?

זאת לא שאלה של כסף. הכסף הוא אמצעי למטרה והמטרה היא טבעת יפה שתשמח את העונדת. יש פה שיטות חכמות יאפשרו לכם לקנות טבעת שעולה 1,500 ש"ח – ב-1,200 ש"ח, או טבעת של 4,800 ש"ח ב-4,000 ש"ח. מה שכן – טבעות אירוסין יתחילו באזור ה-1,500 ש"ח ויטפסו. אם אין לכם את הסכום בעובר ושב, כדאי להתחיל לחסוך מראש.

לחסוך בהוצאות היהלום

 1. גודל: אבנים גדולות יעלו יותר מאבנים קטנות. מצחיק להגיד את זה כי זה נשמע מובן מאליו, אבל יש לזה שני ישומים מעשיים: האחד – אפשר לשאול אם יש משהו דומה עם אבן קטנה יותר. השני – אני רציתי את האפקט של הנצנצים, וטבעת האירוסין שלי מכילה רק אבנים קטנות. בגלל הצפיפות הטבעת נראית מפוארת (ויקרה) הרבה יותר ממה שהיא.
 2. צבע: ככל שהיהלום בהיר יותר, הוא יקר יותר. יהלומים שחורים שווים פחות מיהלומים לבנים, ויש גם יהלומים שנקראים "יהלומי שמפניה" ו"יהלומי קוניאק", שבמקום להיזרק לפח בגלל הצבע הכהה שלהם, הם מותגו במיוחד – ואת מקבלת יהלום במחיר נמוך בהרבה מיהלום רגיל.
 3. נקיון: על מחיר  היהלום משפיעים לא רק הגודל והצבע אלא גם רמת נקיון, כשלא פעם פדנטיות שלא נראית בעין אנושית, מקפיצה את המחיר.
 4. יהלומי מעבדה: אוהבים את הנצנצים הבהירים אבל יקר לכם יהלום? יהלומי מעבדה עולים פחות מיהלומים שנכרים בטבע. יתרון נוסף: זה יותר נקי במצפון.
 5. זרקונים: עדיין יקר? שווה לשקול זרקונים. זרקונים הם אבנים שמשמשות תחליף ליהלום, אבל הן אבנים בזכות עצמן, והמחיר הוא מאות בודדות.
 6. אבן: טבעת אירוסין לא חייבת להכיל יהלום. יש עוד אבנים יפות בעולם שגם יעלו פחות. אפשר גם לשלב יהלום ואבנים אחרות.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

זהב

 1. קראט: לקארט, משקל הזהב, יש שלוש רמות: 24K, שזה 100% זהב, 18K ו14K. זהב היא מתכת לא מאוד חזקה, וככל שהקראט יותר נמוך – היא יותר מהולה במתכות אחרות שמורידות את כמות הזהב שבה – אבל גם מחזקות אותה. ה14 הוא הכי חזק וגם הכי זול.
 2. מחיר לפי גרם: בטבעת נישואין משלמים לפי גרם זהב, במשקל הטבעת. (ולכן טבעות גברים מן הסתם יעלו יותר.)
 3. עסקת חבילה: אם המקום יעשה לכם את טבעת האירוסין וטבעות הנישואין, אתם יכולים לבקש ולקבל הנחה שתגיע לכמה מאות בודדות של שקלים: על הזהב של הטבעת, על האבנים, על אחוזים מסך כל הקניה. זה נראה זניח כשמדובר בסכומים גדולים, אבל העודף שחסכתם הוא מחיר של מנה לחתונה, דייט בערב, קניות של שבועיים בסופר או כמה עשרות כוסות קפה.
טבעת אירוסין חיסכון
אבן מרכזית שהיא לא יהלום, יהלומים קטנים מסביב

איפה קונים

 1. טבעת יד שנייה: נוסף על החנויות ברחובות ועל רשתות תכשיטי היוקרה, יש חנויות עתיקות ויד שניה, ולחלקן יש טבעות במחירים נוחים. (יש גם טבעות ביד2, אבל אני לא יודעת כמה אמין שם).
 2. הבורסה ברמת גן: הטיפ הכי טוב שאנחנו קיבלנו הוא לקנות במתחם הבורסה ברמת גן. שיטוט אקראי באזור יקח אתכם למלא חנויות מפעל, חנויות שמוכרות לחנויות אחרות – והפערים בין אותה טבעת בחנות רגילה או בחנות בבורסה, יכול להגיע לאלפי שקלים. הבורסה רחוקה? מה יעלה יותר – חצי יום בבורסה, או הנסיעה לשם, על המשמעויות שלה מול העבודה? לא יודעים לאן בבורסה? שימו בגוגל זיסמן שלום 8, יש שם בניין עם כמה חנויות מפעל, וגם ליד יש כמה חנויות שאתם לא יכולים לפספס. שם אנחנו קנינו את טבעת האירוסין.
 3. חנות מפעל: רואים בניין מכוער עם שלט של חנות תכשיטים? שווה להיכנס. אין לכם מה להפסיד, וכנראה מדובר בחנות מפעל. אפשר גם לחפש מראש חנויות מפעל לידכם.

דגם

אלו כבר אולי קצת פחות טיפים של מחיר ויותר טיפים של נראות או אוירה. אלו בעיקר תיאומי ציפיות עם פחות משמעות כלכלית, אבל אולי גם קצת כן

 1. לכו לבחור ביחד. תרמזי לו או תגידי מפורשות. חבל שיוציא כמה אלפי שקלים על טבעת שלא תאהבי. (שינוי מידת טבעת לא אמור לעלות אקסטרה אם עוד יש עליה אחריות)
 2. רוצה הפתעה? לכו לבחור ולמדוד ביחד (אל תשכחי לבקש מהחנות למדוד את האצבע שלך), תבחרו כמה טבעות אפשריות, וברגע האמת הוא ישלוף אחת מהן, לבחירתו.
 3. לא מתאים שתלכו ביחד? לכי לבד או עם חברה, ותדאגי שהוא יעודכן אותו בפרטים החשובים.
 4. מחקר מוקדם: אני לא סובלת שופינג. אני מתחרפנת מהסתכלות על המון דברים שנראים לי נורא דומים אחד לשני. לפני שקנינו טבעות היה לי כיוון כללי של מה אני רוצה. גיבשתי אותו מהסתכלות על כמה קולקציות של חנויות תכשיטים בגוגל ומנים של הסתכלות על אצבעות של חברות שלי. טבעת דקה או רחבה? חיתוך האבן: עגול, מרובע, פירמידה, טיפה, לב וכו'. זהב לבן או צהוב. איזו אבן את רוצה באמצע. כיוון כללי. 

"לא נעים"

נכנסת לחנות, מדדת, שיגעת את המוכרת חצי שעה ואת לא מוצאת טבעת שמדויקת לך במאה אחוז? צאי. הכל בסדר. את הולכת להסתובב עם זה באופן קבוע על היד בשנים הקרובות. את לא צריכה להישאר שם רק כי לא נעים.

לחסוך בטבעת אירוסין
טבעת האירוסין שלי

טבעת האירוסין שלי

אני (ממש) אוהבת נצנצים ורציתי כאלו גם בטבעת שלי בלי לקרוע לעידן את הכיס. את טבעת האירוסין שלי קנינו בבורסה ברמת גן בחנות מפעל בבניין המכוער בזיסמן שלום 8. אין קשר בין החוץ המכוער של הבניין לפנים המפואר של החנויות.

יש מצב שאלו יהלומי מעבדה (שהם הכי פחות יקרים). במרכז הטבעת, אם מסתכלים מקרוב, אפשר לראות שיש יהלומים קטנים וצפופים על רקע זהב לבן, ולא יהלום גדול כמו שנראה מהתמונה. יש בטבעת בסך הכל 53 יהלומים קטנים מאוד ועוד יהלום במרכז שהוא קצת יותר גדול. אבל באמת קצת. אם הייתי הולכת על טבעת סוליטר עם יהלום גדול יותר, זה היה עולה הרבה יותר, וגם היו לי פחות נצנצים.

כמה להשקיע בטבעת אירוסין?

זאת לא שאלה של כסף. הכסף הוא אמצעי למטרה והמטרה היא טבעת יפה שתשמח את העונדת. יש במאמר הזה שיטות חכמות יאפשרו לכם לקנות טבעת יפיפה – בפחות כסף משהיא עולה בחלון הראווה.

החיסכון משמעותי? יש סיבה להשקיע מאמץ?

בעיני לגמרי כן. מחיר הטבעת מורכב מהרבה גורמים. שינוי בכל אחד מהם ישפיע על מחיר הטבעת.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

שיתוף

לפתיחת חשבון מסחר באקסלנס טרייד שדורשים את ההון הכי נמוך לפתיחת תיק (20K). אני אשמח שתפתחו אותו דרך הקישור שלי. כשנרשמים דרכי מקבלים, חוץ מכל ההטבות למצטרפים חדשים, גם 100 ש"ח מתנה. להצטרפות

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על לעשות כסף!

הכנסה נוספת מתוכן
להגדיל הכנסות

איך לייצר הכנסה נוספת מתוכן?

איך לעשות כסף מתוכן? כתיבה, עריכת וידאו, ניהול סושיאל – 8 רעיונות מעשיים ורשימת עקרונות וטיפים למי שרוצה להיות שכיר או עצמאי ולהגדיל הכנסות באמצעות יצור תוכן

המשך קריאה »

חינם! 17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.

נושאים עיקריים

לקריאה נוספת

להגדיל הכנסות כשכיר
להגדיל הכנסות
ליאור שפירא

מיקסום הכנסות כשכירים

שכירים? אתם לא צריכים לפתוח עסק או ולעבוד יותר שעות כדי שיהיה לכם יותר כסף פנוי. כמה דרכים להגדיל הכנסות ולעשות יותר כסף גם כשאתם שכירים

קריאה נוספת >>

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים