השבוע בכנס המכור לצמיחה בסידני בוחן כיצד אנו עוברים מכלכלת צמיחה לכלכלת מדינה יציבה. כלכלה פוליטית וכלכלה היא חקר חיי העסקים הרגילים של האנושות.

כלכלת החיים מונעת על ידי הרצון למקסם את היתרונות הארוכים של החיים והסביבה

כלכלה מעגלית שומרת על מוצרים ורכיבי חומרים על בסיס מעגלי, מה שאומר שמושג הפסולת כחומר נכנס מחדש למשק כהגדרתו. אנו מסוגלים ליצור כלכלה המבוססת על מספיק, בידיעה שמספיק, ולגלות כמה מספיק לחיות טוב. כלכלת העושר תומכת לא רק באיכות חיים לכולם, כולל היכולת לממש את מטרותינו, אלא גם באיכות החיים.

בסוף חייה הכלכליים של המכונה, החקלאי יכול למכור, להשליך, למכור ישירות או לסחור במכונה. זהו סכום הכסף שחקלאי יכול לצפות לקבל אם ימכור את המכונות בסוף חייהן הכלכליות.

בעל עסק קובע כל מספר שנים להגדיר את נכסי הפעילות הכלכלית. חיי החברה נקבעים גם תמיד, אך יכול להיות שחייו של אחד תלויים בחייו של אחר. מכיוון שהחיים הכלכליים הם אומדנים, נכס של חיים פיזיים יכול לחרוג מנכס של חיים כלכליים.

חיים כלכליים הם משך הזמן בו הנכס צפוי להיות שימושי לבעלים

החיים הכלכליים הם התקופה הצפויה בה העושר נשאר שימושי לבעלים הממוצע לאורך זמן. אורך חיים כלכלי מתייחס למדד לערך של נכס שהיה שימושי לבעלים לאורך תקופה ממושכת ומוגדר כמספר התקופות הצפויות בהן נכס זה נותר שימושי או "ממוצע" לבעלים.

זה לגמרי הגיוני לציין שאם ייגרם נזק חמור למשק בטווח הארוך

זה יפחית את השגשוג ואולי אפילו את תוחלת החיים, בדיוק כפי שעשו צנע ותוצאותיו. אם מספיק מאיתנו נתקל בפחד מפני שינוי, היינו יכולים להפוך את כלכלת המוות לכלכלה המבטלת זיהום, הורסת את הסביבה ויוצרת טכנולוגיה שלא הורסת אותה, אלא כלכלה חיה. היינו חוזרים לאורח חיים המבוסס על צרכי חומר ואנרגיה צנועים, אך איננו צריכים להפחית את תוחלת החיים שלנו (ובדרך כלל לא).

הכלכלה המעגלית מציעה אורח חיים יעיל, בר קיימא ויצרני יותר מאשר כלכלת המוות, אך היא אינה מובילה לירידה בתוחלת החיים.

הכלכלה החברתית של סולידריות

היא ערך – גישה לחיים המבוססת על רווחה חברתית וכלכלית – הנובעת מכל האנשים, ולא רק מה -1% העליונים. בין אם זה כלכלת המזון, הדיור, שירותי הבריאות, החינוך, התחבורה או היבטים אחרים של החיים, זה גם על האופן שבו מרוויחים ומוציאים כסף באזור מסוים. אלה כוללים את סכום הכסף המופקד ומשולם במקום בו הוא מתרחש, והמגמות המשפיעות על הדרך בה הוא נע לשם.

כלכלת החיים המשמשת בחישובים פנימיים יכולה להשתנות באופן משמעותי מאורך החיים הניתן לפחת הנדרש לצרכי מס, כגון ערך הבית, המכונית, ואפילו הבית.

שינויים בתהליכים עסקיים או במודלים עסקיים יכולים להשפיע על החיים הכלכליים על ידי השפעה על הערך שנכסים מסוימים יכולים לתת לחברה

חברות יכולות להיות מושפעות אם המודל העסקי מבוסס על מודל הכנסות שקיים מחוץ ל- Second Life. ניתן לסיים או להפחית חיים כלכליים על ידי הגדלת עלויות התחזוקה, וניתן לסיים או להפחית כאשר החיים הכלכליים של נכס מסתיימים, מה שהופך את ביצועיו ליעילים בהשוואה לחלופה הנוכחית. שינויים בפעילות העסקית ו / או במודל העסקי יכולים לצמצם את החיים הכלכליים, מה שמשפיע אם נכס מסוים יכול לספק ערך לעסק שלך, ואם כן, בכמה.

אתה יודע שהכלכלה עוברת מחזורים ויכול להיות שהיא עוברת שלב קשה ואתה מאבד את העבודה שלך, אבל תקבל עבודה אחרת. אז כשאתה הולך, ודא שילדיך מבינים שמצבך הכלכלי אינו קבוע, שאתה יודע שהוא יעבור במחזורים.

ההיסטוריה הראתה שקפיטליזם בשוק החופשי מבוסס על עקרון החופש הכלכלי

וכי ניתן לסמוך עליו שיחולל שינוי. שיפור החירויות הכלכליות הוא סימן לכך שקצב הצמיחה של המשק גבוה מספיק בכדי להפחית את העוני ביעילות. רווחה היא הרבה יותר טובה מביצועים כלכליים, והיא באה לידי ביטוי במדדים הזמינים.

אם לא נהיה זהירים באופן שבו אנו דנים בכלכלה

בסופו של דבר נלמד את ילדינו שזה משחק סכום אפס של חלוקה מחדש של ההכנסה. אנו נותנים להם הבנה בסיסית של זה והם שם נרדף ללחץ. אין מומחים לכלכלנים, אך אלא אם כן נהיה זהירים בשיטות עליהם דנו, בסופו של דבר נלמד על ילדים שלימדים כי אין "משחק סכום אפס", ואין חלוקה מחדש של הכנסה.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

רוצים לפתוח תכנית השקעה או חסכון ולראות את הכסף שלכם עושה כסף?

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על לעשות כסף!

איך להתעשר בגיל צעיר

רבים מכם חושבים שאולי אי אפשר להבין איך להתעשר, אבל אני אגיד לכם שתוכלו להשיג את חלומותיכם. במאמר זה, אני נותן לך 10 צעדים פשוטים

לקריאה

Social Media

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

לקריאה נוספת

סימני אזהרה: איך (לא) לעשות כסף

האתר הזה נועד לדבר על איך לעשות כסף. יש פה הרבה דרכים ורעיונות שמספרים סיפור פרקטי ויומיומי. אין פה ניסים ונפלאות, גרפים מסחררים וסיפורים גדולים

איך לעשות כסף עם ריבית דריבית

אחת הדרכים הטובות ביותר להשקיע את כספך שהרווחת קשה והעושר שהוא צובר היא בריבית דריבית על השקעותיך. בין אם השקעתם את כספכם בגיל צעיר ובין

כלכלת חיים

השבוע בכנס המכור לצמיחה בסידני בוחן כיצד אנו עוברים מכלכלת צמיחה לכלכלת מדינה יציבה. כלכלה פוליטית וכלכלה היא חקר חיי העסקים הרגילים של האנושות. כלכלת