השקעות לעצלנים – הפודקאסט

השקעות לעצלנים הפודקאסט

נושאהשקעות, למתחילים
אורך פרק
9-45 דקות
מתאים ל: מי שרוצה להבין את הבסיס של ההשקעות ואיך להתחיל
שפה: עברית
לאתר של תמיר מנדובסקי

תמיר מנדובסקי הוא מהטובים. כשפתחתי את מאניטיים הוא יצר איתי קשר, פרגן לי ושלח לי את הספר "השקעות לעצלנים" – הספר הפיננסי עם השם הכי קורץ לי שיכול להיות. מתוך הספר שלו אני מצטטת את המאמר על ריבית דריבית באתר שלי. הוא טוב בלהסביר דברים ברור.

לכן, מראש אני מחבבת אותו.

חוץ מזה שהוא מהטובים, הוא יוצא תעשיית הפינטק: הוא חקר הונאות והיה אנליסט פיננסי. הוא גם מעיד על עצמו שהוא "משקיע בשוק ההון ובנדל"ן מגיל צעיר". שילוב של ידע מקצועי ונסיון על עצמו, פלוס נסיון בהנגשת מידע (במקרה שלו – בדמות ספר) עושה

לשים שינוי מדבר גם למשקיעים בשנות הארבעים והחמישים לחייהם, שכבר צברו פז"ם ועשו דברים, ולא רק לצעירים שכל החיים הכלכליים לפניהם!

הוא מדבר על דברים בסיסיים בהתנהלות לכלכלית. הוא מפרק מונחים מורכבים לדברים פרקטיים וקלים להבנה, שאפילו מתחילים מוחלטים יכולים להבין ולדעת יותר. הפרקים באורכים משתנים, מתוכם פרקים קצרים מאוד בני 10 דקות. איכות הסאונד לא מושלמת, אבל זה אחד הפודקאסטים הכלכליים למתחילים הכי טובים שיצא לי לשמוע.

פרקים נבחרים

פרק #14 -את קרן ההשתלמות שלי לא אפדה לעולם, וזו הסיבה‎

"בפרק הקודם סיפרתי לכם על שיעורים בצניעות פיננסית שלמדתי מאבי, ואיך הם מלווים אותי כשאני מתכנן את הפיננסים שלי. צעירים שיש להם תקופת השקעה ארוכה לפניהם בעצם מחזיקים בנכס יקר מפז – והוא זמן. אבל מה עם בני ה-40 וה-50? חדשות טובות לי אליכם – אפילו שיש לכם עוד עשורים של השקעה לפניכם, אתם (ככל הנראה) מתכננים להשאיר משהו לילדים – ולכן אורך חייו של תיק ההשקעות שלהם הוא ארוך יותר אפילו מצפי שנותיכם.

קרן ההשתלמות היא המוצר האחרון ממנו אוציא שקל."

פרק #6: פרישה מוקדמת וחוק ה-4%

כסף לא קונה אושר, אבל הוא עוזר להגיע מאוד קרוב לשם. הוא אמצעי למטרה, והמטרה היא עתיד טוב יותר. מה אתם יכולים לעשות כדי לפרוש מוקדם? בפרק הזה תמיר סוקר כל מני דרכים לפרישה מוקדמת, לרבות כמה שהוא אומר שלא כדאי לבנות עליהן (אקזיט, להתחתן עם אדם עשיר); אופציות "לא סקסיות" כמו לעבוד בעבודה (לרבות אחת שלא אוהבים) כדי לחסוך 70% מההכנסה במשך עשור.

מתי אנחנו יודעים שאנחנו לא צריכים לעבוד אלא בוחרים להמשיך לעבוד? ומה ההבדל בין "פרישה" ל"פנסיה"? על זה תמיר מרחיב בפרק הקצר הזה:

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.
חלקם יותר נגישים ופשוטים, חלקם יותר מוכרים, כמה יפתיעו אתכם.
את כולם כדאי להכיר כי כל אחת מהן היא דרך לעשות כסף.

שיתוף

לפתיחת חשבון מסחר באקסלנס טרייד שדורשים את ההון הכי נמוך לפתיחת תיק (20K). אני אשמח שתפתחו אותו דרך הקישור שלי. כשנרשמים דרכי מקבלים, חוץ מכל ההטבות למצטרפים חדשים, גם 100 ש"ח מתנה. להצטרפות

המלצות קריאה

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על לעשות כסף!

לפתוח עסק בגיל צעיר
כסף בגיל צעיר

איך לפתוח עסק בגיל צעיר

המדריך לפתיחת עוסק פטור: למה לפתוח, איך לפתוח, ההבדל בין פטור למורשה, מתי הופכים לעוסק מורשה, מה צריך שיהיה לעוסק פטור ואיך להביא לקוחות ראשונים.

המשך קריאה »
פודקאסט מדברים על ספרי כסף
פודקאסטים על כסף

מדברים על (ספרי) כסף

נושא: בתאוריה ביקורת ספרי כלכלה, בפועל המון לרלורים אורך פרק: 20-45 דקותמספר פרקים: 39 פרקים, הפסיקו לצאת בינואר 2020.שפה: עברית כשמתחילים לרצות להבין בכלכלה, יש המון חומרי קריאה. חלק מהחומרים האלו הם ספרים שאמורים ללמד

המשך קריאה »

חינם! 17 אפיקי השקעה

רעיונות ל-17 אפיקי השקעה שיגדילו לכם את ההכנסות.

נושאים עיקריים

שיתוף

לקריאה נוספת

וידויים פיננסיים פודקאסט
פודקאסטים על כסף
ליאור שפירא

The Financial Confessions

"וידויים פיננסיים" (The Financial Confessions) הוא פודקאסט ראיונות על כסף והתפקיד שלו בחיינו. המראיינת היא צעירה אמריקאית ליברלית. להמשך קריאה ולפרקים נבחרים:

קריאה נוספת >>
הפודקאסט ידע שווה כסף
פודקאסטים על כסף
ליאת זמיר

ידע שווה כסף

הסכת שנוצר בשביל אלה שלא יודעים יותר מדי על כספים במטרה שיוכלו להפסיק לפחד ממנו. איך? תוכלו למצוא את המידע והסקירה פה:

קריאה נוספת >>

להגדיל חסכון ב-5 צעדים פשוטים

1. מלאו את הפרטים
2. פתחו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות עם הטבה בדמי הניהול
3. בנו את התמהיל המתאים לכם ביותר בעזרת היועצים של טרפז פיננסים
4. הפקידו כסף עד סוף השנה
5. הגדילו את החסכון שלכם.

ימים
שעות
דקות
שניות

עד סוף השנה

* ההטבה גם לשכירים וגם לעצמאים
** ההטבה ללא עלות מעבר לדמי הניהול

ב-31.12 נגמרת שנת המס וההפקדה מתאפסת. חבל לפספס שנה.

עוסקים פטורים? חושבים על פתיחת עוסק?

ניהול עוסק לעצמאים מתחילים