אוריינות פיננסית

מי שבילה זמן רב בקריאת חדשות חינוכיות ופיננסיות אולי נתקל במונח "אוריינות פיננסית".

אוריינות פיננסית היא היכולת של אדם לקבל החלטות מושכלות ויעילות בעזרת המשאבים הכספיים שלו. אוריינות פיננסית, המתייחסת גם ליכולת כלכלית, פירושה להיות היכולת לנהל ביעילות את הידע, הכישורים והגישה למשאבים הכספיים של האדם לאורך כל חייו – כלומר להיות. אוריינות פיננסית פירושה שתוכלו להשתמש בידע ובמיומנויות שלכם לניהול יעיל של המשאבים הכספיים שלכם. זהו מערך מיומנויות וידע המאפשרים לאדם בעל כישורים פיננסיים, כגון ידע בשווקים פיננסיים, תכנון פיננסי, קבלת החלטות פיננסיות וכישורי ניהול פיננסי.

אוריינות פיננסית חשוב ללמוד מכיוון שהיא מלמדת אותנו לנהל את הכספים שלנו ביעילות כדי שנוכל להשיג את יעדינו. אוריינות פיננסית עוזרת לך לראות את התמונה הכלכלית הכוללת שלך באור ברור, כך שתוכל לקבל החלטות טובות לגבי היעדים הכספיים שלך. אני מאמין שכל עוד אנשים מודעים ליכולות פיננסיות, הם יכולים להבין טוב יותר מה הם רוצים לעשות עם הכספים שלהם. עליכם להיות כל כך בטוחים בניהול הכסף שלכם, עד שתוכלו למקד את האנרגיה שלכם באותם חלקים בחייכם, שכסף לא יכול לקנות, כמו בריאות, חינוך וחיי משפחה.

בעזרת ספרים ופרסומים מקוונים תוכלו להשתתף באופן מלא בקורסים וקורסים כאלה בנושא אוריינות פיננסית. קורסים אלה, המוצעים באמצעות edx.org, מספקים לך את הידע והמומחיות לשיפור עתידך הכלכלי, בין אם ברצונך להמשיך בקריירה באוריינות פיננסית ובין אם לשפר את עצמך. הם יכולים גם ליהנות מקורסים בנושא חיסכון לקולג ', חיסכון בקולג' וכיצד ניתן ליישם אותו בעולם האמיתי. מאפשר לתלמידים להפיק את המרב ממה שלמדו בבית הספר וליישם אותו בחיי היומיום שלהם.

עם זאת, ישנן עדויות לכך שתלמידים בכל הגילאים אינם צוברים מספיק ידע; ההערכה היא שרק כ -20% מהאנשים ללא משכורת זכאים להשכלה. כאשר חל שיפור באוריינות פיננסית, הם מתמקדים במי שמתחיל ברמה הגבוהה ביותר של אוריינות פיננסית, ומשאיר נשים מאחור. אנאלפביתיות כלכלית ירודה גובה את מחיר הידע המתפתח אצל נשים, במיוחד כשמדובר בשותפים גברים ובני משפחה שמעבירים אותו לילדיהם.

פחות ממחצית עוברים את המבחן הבסיסי לאוריינות פיננסית והנבחן הממוצע עונה רק על 63% מהשאלות בצורה נכונה.

למרות שאוריינות פיננסית בסיסית לא תמיד כלולה בתכנית הלימודים בבתי הספר, הפטרנליזם האד-הוק לעתים קרובות שההורים חווים יכול לעזור להם לעודד את ילדיהם ללמוד על כסף באופן שאינו מפלה. מרכיבים רבים של אוריינות פיננסית יכולים ילמדו ילדים צעירים, כשהנושא מתקדם לאט עם הגיל. זה דבר טוב, מכיוון שרוב מחוזות בתי הספר מתחילים ללמד על כסף ולהכניס שיעורים לתכנית הלימודים לשיפור האנאלפביתיות הכלכלית בשלב מוקדם.

זה לא אומר שאתה בהכרח זקוק לשנת לימודים נוספת, אך חלק גדול מההצלחה העתידית שלך תלוי בידע בסיסי. אוריינות פיננסית חשובה מכיוון שהיא מעניקה לך את הידע והמיומנויות הדרושים לך כדי לנהל את הכסף שלך בצורה יעילה. ככל שאתה מבין את השונים היבטים של אוריינות פיננסית, ככל שאתה מוכן לקבל החלטות גדולות שיכולות להשפיע על רווחתך הכלכלית – על הווייתך ועל יכולתך להצליח בעתיד. כדי לעזור לך להתכונן למיומנויות שאתה צריך כדי לנהל כסף ולהבטיח שאתה לא נאבק כלכלית, זה חשוב גם מבחינת הכשרה.

אוריינות פיננסית חשובה לתלמידים, גם אם מה שמלמדים אותם בבית הספר לא קשור לניהול הכסף שלהם. מטרת האוריינות הפיננסית היא לעזור לאנשים לפתח הבנה חזקה של מושגים פיננסיים בסיסיים ולהכשיר אותם לטובת ניהול הכסף שלהם.

אוריינות פיננסית פירושה הבנה כיצד לקבל החלטות כלכליות נכונות כדי שתוכל לנהל את כספך בביטחון ולצמוח. זה עוסק בהכנסת כסף, יצירת תקציב וכיצד להשקיע בעתיד, וחשיבות ההשקעה.

אוריינות פיננסית פירושה הבנה כיצד עובד כסף בחיים העסקיים והאישיים. אוריינות פיננסית פירושה לדעת איך להרוויח כסף, לבזבז אותו, לחסוך ולהשתמש במשאבים הכספיים שלך כדי לקבל החלטות.

אוריינות פיננסית היא מכלול של מיומנויות וידע המאפשרים למישהו לקבל החלטות מושכלות ויעילות לגבי כספיו. אוריינות פיננסית הוגדרה כ"תהליך החינוך אודות כסף ומימון, תוך התמקדות מיוחדת במימון אישי אישי. חודש זה באוריינות פיננסית בת 30 שלבים נועד לעזור לך לזהות ולהפוך את חולשותיך הכלכליות לנקודות חוזק.

ב בנקודה זו, דיווחים שונים על מחקר פיננסי הבהירו כי מדינות צריכות להתמקד בחינוך פיננסי. המטרה היא ליצור אוכלוסייה שמודעת על החלטות פיננסיות ומסוגלת לקבל החלטות טובות.

* כל האמור באתר מאניטיים הוא מידע כללי בלבד ואין לראות בו ייעוץ. אנחנו לא יועצי השקעות, סוכני ביטוח או יועצי פנסיה, אנחנו כן אוהבים שלאנשים יש יותר כסף פנוי ושמחים לעזור בזה.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

רוצים לפתוח תכנית השקעה או חסכון ולראות את הכסף שלכם עושה כסף?

אולי תאהבו גם

מאמר אקראי מהאתר שלנו. גלו משהו חדש על לעשות כסף!

איך להתעשר בגיל צעיר

רבים מכם חושבים שאולי אי אפשר להבין איך להתעשר, אבל אני אגיד לכם שתוכלו להשיג את חלומותיכם. במאמר זה, אני נותן לך 10 צעדים פשוטים

לקריאה

Social Media

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

לקריאה נוספת

סימני אזהרה: איך (לא) לעשות כסף

האתר הזה נועד לדבר על איך לעשות כסף. יש פה הרבה דרכים ורעיונות שמספרים סיפור פרקטי ויומיומי. אין פה ניסים ונפלאות, גרפים מסחררים וסיפורים גדולים

איך לעשות כסף עם ריבית דריבית

אחת הדרכים הטובות ביותר להשקיע את כספך שהרווחת קשה והעושר שהוא צובר היא בריבית דריבית על השקעותיך. בין אם השקעתם את כספכם בגיל צעיר ובין

כלכלת חיים

השבוע בכנס המכור לצמיחה בסידני בוחן כיצד אנו עוברים מכלכלת צמיחה לכלכלת מדינה יציבה. כלכלה פוליטית וכלכלה היא חקר חיי העסקים הרגילים של האנושות. כלכלת