היי, אני ליאור ואנחנו פה כדי שנדבר רגע על כסף

כסף הוא לא מספרים קרים והוא בטח לא טאבו. כסף הוא האמצעי הכי טוב בעולם. הוא בטחון, יציבות, תחושת הצלחה (אפשר לאהוב את זה או לא, זה בלתי נמנע). הוא מאפשר להגשים חלומות – בית, אוטו, היכולת לקנות את המוצרים השווים יותר והיקרים יותר בלי לחשוב פעמיים ובלי קוועטש.

אני זוכרת את הרגע שבו הבנתי שאני רוצה שיהיה לי.

הייתי סטודנטית למדעי הרוח באוניברסיטה העברית, עם דימוי עצמי של אינטלקטואלית. נהנתי לצבור ידע ועושר תרבותי ונהנתי מאוד להפיץ אותו. חלק גדול מהשנה הראשונה לתואר שלי עבר עלי בבית המדרש של האוניברסיטה העברית שישב בבניין של בית הלל.

בית הלל יושב בבניין יוסף מאיירהוף, ויש בו גם ציון בולט נוסף: אדגר מ. ברונפמן.

אני זוכרת את הרגע שבו יצאתי מהבניין ושמתי לב לשמות על הבניין. זה היה הרגע שהבנתי שאני יכולה לעבוד במגזר השלישי כמו שרציתי, להפיץ את מה שרציתי ולעבוד עם אנשים טובים ואידאליסטים שאכפת להם מהדברים שלי אכפת – ואני יכולה לחתור להיות כמה שיותר דומה לאנשים שעל שמם נקראו הבניינים באוניברסיטה. גם אם אני לא אצליח להגיע קרוב לסכומים שלהם, יוכל להיות לי מספיק כסף כדי לתרום לעמותות כמו אלו שיושבות ופועלות בבניין על שם מאיירהוף וברונפמן.

השאלה מתי נשבר לי מהעולם הזה היא סיפור לפעם אחרת.

הבהרות חשובות

אני לא

אשת מקצוע בתחום הכסף. אני לא יועצת השקעות, פנסיה, כלכלת המשפחה, משכנתאות וכו', ושאר תחומים שחוקית מותר להם לייעץ לכם.

אין לי

תואר בכלכלה; של יועצת או אשת מקצוע בתחום; הבנה מספקת בשוק המניות; כוונה לכתוב על דברים שאני לא מבינה בהם; חיבה עזה לדעות שלי שומנעת ממני לקבל ביקורת;

אני כן

חנונית של פיננסים. אני קוראת עיתונים כלכליים מגיל 14, ומבחינתי כלכלה היא הסניף המעניין ביותר של מדעי החברה. הייתי לומדת את זה אלמלא בתחילת שנה ב' מזכירות החוג באוניברסיטה העברית ניפצה לי את החלום ואמרה ש-4 יחידות מתמטיקה הם תנאי סף.

יש לי

הבנה בדברים שהם לא בורסה; סקרנות; פז"ם בעבודה לצד אנשים שזה כן היה המקצוע שלהם; יכולת להנגיש מידע מסובך בצורה פשוטה; עסק של שיווק דיגיטלי; בלוג בדהמרקר; מדור במקור ראשון; רצון עז לדבר על כסף וללמד אנשים את כל מה שאני יודעת.

אני מקווה שטרי פראצ'ט כתב איפשהו (ואם לא, ראוי שהיה כותב): "זה שאני יודעת איך זה עובד לא אומר שזה לא קסם".

בית הלל האוניברסיטה העברית

חוץ מזה אני חנונית. תמיד הייתי. פעם זאת היתה קללה, היום אני נושאת את התואר בגאווה. אני טובה בלשאול שאלות, להבין את התשובות ולהפוך מידע מסובך - לפשוט להבנה.
השילוב הזה, של חנוניות מצד אחד והיכולת להסביר דברים בפשטות אומרים שאתם בידיים טובות.